Cesta pohárem EHF končí, Arendal nás porazil i v odvetě

Jednoznačný postup před Izmir v prvním kole a jednoznačné vypadnutí s Arendalem v kole druhém. Tak by se dalo charakterizovat naše působení v letošním ročníku EHF Evropského poháru. Doma jsme před téměř vyprodanou halou Arendal neporazili, házená to však byla velice pohledná.

Do začátku lépe vlétli, a to doslova, Norové. Během šesti minut byl stav 1:5 a trenér domácích Peter Dávid si musel vyžádat oddechový čas. Domácím to moc nepomohlo, proti nim stál především výkon hostujícího brankáře. Sice jsme se soupeřem drželi krok, jeho kvality jsou však nesrovnatelné. Do konce poločasu si držel Arendal větší náskok.

Druhý poločas byl skoro totožný s tím prvním. Hosté si udržovali pohodlný náskok, domácím dávali lekce rychlé a kombinační házené a už se jen čekalo, jakým rozdílem zápas skončí. Druhá půle však dopadla pro Zubří méně hrozivě než první. Do sítě Arendalu padlo více branek a rozdíl skóre byl „jen“ třígólový. Zápas opanovali Norové o deset branek.

2. kolo EHF poháru – odveta: HC ROBE Zubří – ØIF Arendal 26:36 (12:19)

Nejvíce branek: Bajer 9, Palát 5, Hybner 4 – Larson 9, Hoffstad 9, Hantaru 5

7m hody: 2/3 – 3/3 Vyloučení v min.: 4:10

Rozhodčí: Lindenbaum Matan – Laron Dor (ISR)

Zápis a všechny statistiky

Celkové skóre 2. kola: 46:70 (postupuje Arendal)

Za celý klub děkujeme všem, kteří přišli na odvetné utkání do ROBE arény a za podporu v našem působení v pohárech!