Cesta Českým pohárem končí, Karviná byla nad naše síly

Po hladkém postupu přeš Velkou Bystřici ve 3. kole Českého poháru naše cesta pohárem skončila již v osmifinále. Postup si z naší palubovky odvezla Karviná.

Díky rozsáhlé marodce na straně Zubří již před utkáním byl domácí trenér Dávid nohama na zemi. Věděl totiž, že se nebude moci opřít o několik hvězd. Bohužel do zápasu nezasáhli největší tahouni domácích a to Mořkovský (střevní potíže), Jurka (zranění kolena pro repre srazu) a Mika (zánět zubu). Zubří si tak muselo poradit v okleštěné sestavě. Příležitost tak dostal i dorostenec Marek Pšenica, který je členem dorosteneckého kádru reprezentace ČR. Zubří se ukázalo v dosti netradičním rozložení sil. Na levé spojce se po celou dobu utkání objevoval křídelník Dobeš a roli střední spojky občas byla přisouzena pravým spojkám Mizerovi s Mazurkem. Poslední zmíněný předvedl solidní výkon, když se stal nejlepším střelcem domácích.

Začátek zápasu vyzněl lépe pro Slezany. V 8. minutě vedli už 2:5 a to, co chtěli domácí v začátku utkání zkusit jim vůbec nevyšlo. Hra 7na6 byla poměrně rozpačitá a Zubří dostávalo dost gólů do prázdné brány. Peter Dávid tak musel přistoupit na tradiční hru se šesti hráči. Až do 15. minuty se zdálo, že Karviná uběhá svého soupeře díky brejkům. V tom však ukázal Šimon Mizera, že nejen repre, ale i Zubří má ve své bráně spolehlivého gólmana. Druhá část první půlky mohla být nadějí pro domácí. Karviné to nelepilo a když už se dostala do zakončení, proti by Mizera. Do šaten se šlo za stavu 13:14 a to, že mělo Zubří jen tři hráče na střídání přestalo hrát jakoukoli roli.

Do druhé půle vstoupily týmy tak, jak první končila. Domácí hned vyrovnali a o pořádné drama nebylo nouze. Ve 45. minutě domácí dokonce vedli a Karviná působila víceméně nalomená. Nicméně vzala osud zápasu do rukou trojice Skalický, Patzel a Solák a rázem vedla Karviná o dvě branky. Za stavu 22:24 Zubří házelo do prázdné brány a míč skončil v síti. Hru však vrátili na polovinu Zubří rozhodčí, kteří gól neuznali a místo toho pískli faul na hostujícího hráče. Tento verdikt rozpoutal vztek na domácí lavičce a chvíli se nehrálo. Následně uklidil do sítě míč Patzel a bylo to 22:25. Závěr si hosté pohlídali, Zubřané na obrat nedosáhli.

Je nutno podotknout, že se Zubří se svou rolí outsidera popasovalo velice dobře a předvedlo hodně vyrovnané utkání. V oslabené sestavě bylo Karviné rovnocenným sokem.

Osmifinále ČP: HC ROBE Zubří – HCB Karviná 24:27 (13:14)

Nejlepší střelci: Mazurek 7, Mičkal 5/3, Havran a Dobeš 4 – Solák 7, Patzel 6/2, Skalický 4/1

Rozhodčí: Valášek Mojmír, Vychodil Jaroslav

Sedmimetrové hody: 3/3 – 3/3 Vyloučení: 8:10 (min.)

zápis z utkání zde

Další utkání je na programu v Plzni v neděli 14. listopadu, kde hrajeme další kolo Extraligy.