Byly to nervy, ale jsme tam, oddechl si kapitán Bechný

Zubří – Kdo se směje naposledy, ten se směje nejlépe. Přesně tak to dopadlo s házenkáři Gumáren Zubří, kteří se až v posledním 22. kole extraligy dostali před Karvinou a proklouzli tak do nadstavby o titul.

Valaši nejprve museli splnit svoji část úkolu, a to porazit v sobotu večer Duklu Praha. Když se to podařilo, ještě je čekaly velké nervy u nedělního televizního zápasu. V něm potřebovali, aby Karviná v Jičíně nevyhrála. To se nakonec slezskému týmu nepodařilo, když v Jičíně prohrál o tři branky. Zubří tak v posledním možném termínu ukradlo poslední místečko v první šestce pro sebe. „Je super, že jsme v první šestce. Je to pro nás pro všechny odměna za celé jaro. Kvůli nám samotným i kvůli fanouškům jsme moc chtěli do první šestky a jsme rádi, že jsme to dokázali,“ oddechl si po nedělním televizním dramatu kapitán zuberských házenkářů Tomáš Bechný. On, jeho spoluhráči, fanoušci i všichni ze zuberského klubu si v nedělním čase oběda u televizního přenosu zažívali pořádné drama. Karviná totiž skoro padesát minut v Jičíně vedla. „Byl jsem u zápasu strašně nervózní. Nejvíce asi v momentech, kdy Karviná vedla už o dvě branky,“ přiznal 28letý pivot Zubří, jenž byl v létě před sezonu zvolen kapitánem týmu. Naštěstí pro Zubří házenkáři Jičína v poslední desetiminutovce zápas zcela otočili a o tři branky vyhráli. „Postupně se Jičín pomalu zlepšoval a dotáhl to vítězství, které jsme my tolik potřebovali,“ oddechl si Bechný, jenž v sobotním utkání pomohl porazit Duklu pěti brankami.

DSC_9339

Poté, co celému Zubří spadl velký kámen ze srdce, je nyní čas připravit se na boje o titul, které začnou po třítýdenní pauze. „Moc se na to těšíme. Vůbec nemáme tak špatnou pozici, jak se zdálo ještě před pár týdny,“ připomněl Bechný fakt, že jeho tým na šesté pozici ztrácí jen jeden bod na Plzeň a Duklu a pouhé dva body na momentálně třetí Hranice. Na případné medailové myšlenky je však podle kapitána ještě příliš brzy. „Tak daleko se nemůžeme dívat. Teď jsme rádi, že v té první šestce jsme. Bodové rozdíly jsou minimální a na medaili může dosáhnout každý. My hlavně musíme i v nadstavbě pokračovat tak, jak jsme jeli na jaře,“ je přesvědčen Tomáš Bechný, který sem pak přeci jen lehce dotkl ambicí svého týmu v nadstavbě. „Nerad bych cokoliv předjímal. Určitě to bude hodně vyrovnané. Musíme jít zápas od zápasu a pokud budeme hrát, jako třeba s Duklou, s Karvinou nebo v Brně, tak se třeba můžeme porvat i o medaili,“ dodal Tomáš Bechný.

Autor: Marek Havran