Byl to spíše reflex, hodnotil skromně zákrok v poslední vteřině Petr Orság

Zubří – Do konce utkání chybí čtyři vteřiny. Zubří vede o jednu branku, Karviná má míč a poslední šanci vyrovnat. Bere si oddechový čas, odvolává brankáře a jde do power play, rozehraje a také stihne vystřelit. V poslední vteřině však ránu Mlotka likviduje domácí brankář Orság a stává se hrdinou utkání. Domácí slaví vítězství a všichni hráči se vrhají na šťastného brankáře, kterého mohli radostí umačkat. Takto dramatická byla koncovka prvního domácího duelu házenkářů Zubří, kteří v závěru díky zákroku Petra Orsága udrželi nejtěsnější vítězství. Sám hrdina okamžiku to však zase tak dramaticky neviděl. „Spíše to byl reflexní zákrok, než že jsem to měl nějak skvěle přečtené,“ říkal po zápase skromně Petr Orság. Zároveň přiznal, že poslední akcí Karviná domácí tým hodně překvapila.

zubri_karvina_4430

„Měli jen čtyři vteřiny, rozehrávali na devítce. Já jsem určitě počítal s tím, že to budou chtít dohrát do křídel, vždyť Chudoba s Vančem měli snad stoprocentní úspěšnost. Tím, že to rozehráli na střed a nakonec pálil Mlotek, mě hodně překvapili. Naštěstí střílel z nějakých dvanácti metrů a taková dálka je už většinou výhoda pro gólmana. Ještěže to nakonec dopadlo pro nás dobře,“ oddechl si Petr Orság, jenž po odchodu Milana Maliny začíná v Zubří druhou sezonu jako jednička týmu. Po závěrečném hvizdu Orság i jeho spoluhráči dlouho slavili první vítězství sezony, nicméně gólman a jeden ze strůjců výhry si byl dobře vědom, že výkon to nebyl ideální a domácí si zahrávali s ohněm.

„Udělali jsme obrovské množství technických chyb a sami nabízeli Karviné šance, které oni využívali. V závěru to bylo hodně těsné a vlastně jsme vyhráli se štěstím,“ hodnotil 23letý gólman duel s odvěkým rivalem. Podle něj v příštích zápasech bude nutné zlepšit především obranu. „Už to bylo lepší než na Dukle, ale v obraně máme stále ještě rezervy. Také počet technických chyb byl přímo strašný, na tom musíme pořádně zapracovat,“ dodal Petr Orság.

Autor: Marek Havran