Bude Zubří motivovat Jičín? Možná přes trenéry, směje se kapitán Bechný

Zubří – Porazit v sobotu v podvečer Duklu Praha (hraje se tradičně od 18 hodin) a počkat si na nedělní zaváhání Karviné v Jičíně. Takový je ideální plán házenkářů Gumáren Zubří pro poslední kolo základní části, ve kterém se definitivně rozhodne o tom, zda se do bojů o titul Zubřané podívají či nikoliv. Karty před závěrečným kolem základní části jsou rozdány jasně. Zubří musí získat o bod více, než Karviná. Při rovnosti bodů rozhodne pro Zubří lepší vzájemná bilance. Až do takových detailů se však v zuberské kabině před posledním zápasem nepouštějí. „Víme samozřejmě, jak se věci mají. Musíme si přát, ať Jičín doma neztratí svou suverenitu. Nicméně to naprosto hlavní, co nás zajímá, je porazit Duklu. Pak budeme mít splněno a můžeme se mrknout na to, jak bude hrát Jičín s Karvinou,“ říká před velkým zápasem kapitán zuberských házenkářů Tomáš Bechný.

DSC_9339

Jak už se stalo v posledních kolech tradicí, znovu Valaši nastoupí k utkání pod velkým tlakem. Ten si ovšem nebudou chtít připouštět. „Vlastně všechny zápasy na jaře jsme hráli takzvaně o všechno, takže jsme na to tak trochu zvyklí. Věříme, že to i tentokrát zvládneme,“ říká bojovně Tomáš Bechný. Zkušený hráč si však velmi dobře uvědomuje, jaký boj jeho družinu čeká. „Bude to strašně těžký zápas. Dukla má kvalitní tým a navíc vždycky velké ambice, přesně tak je to i v této sezoně. Teď bude záležet na nás, abychom my dokázali, že na ně máme. Bude to velká bitva,“ nepochybuje 28letý pivot Zubří.

Zubří chytilo v posledních kolech a vlastně v celé jarní části velmi dobrou sportovní formu. Kromě prvního jarního kola, ve kterém ve zdecimované sestavě doma podlehlo Jičínu, a remízy v Přerově všechny zápasy vyhrálo. Obzvláště cenné pak byly domácí výhry s Plzní a Karvinou a vítězství v minulém kole v Brně. Přesně z těchto zápasů musí Zubří vyjít i pro bitvu s odvěkým pražským rivalem. „Musíme vycházet z našich silných zbraní, které musí fungovat. To znamená založit všechno na dobré obraně a opírat se vzadu o výborného Petra Orsága,“ plánuje si Tomáš Bechný.

Zuberští házenkáři v týdnu před rozhodujícím víkendem nezkoušeli žádné nové speciality či rituály. „Nic mimořádného jsme nevymýšleli ani nezkoušeli. Připravujeme se standardně a chceme zápas zvládnout nejlépe, jak umíme. Věříme, že nás přijdou podpořit i naši fanoušci. Víme, o co jde a dáme do toho všechno,“ slíbil kapitán týmu.

Pokud by Zubří v sobotu večer proti Dukle uspělo, sledovalo by pak v neděli (od 11.30 hodin) počínání Karviné v Jičíně. Že by však Valaši v případě úspěchu s Duklou nějak speciálně motivovali jičínské házenkáře, aby porazili Karvinou, to asi nehrozí. „V prvé řadě je potřeba zvládnout zápas s Duklou, to je náš jediný cíl. Pokud by to vyšlo, tak pak až můžeme myslet na tyto věci. S klukama z Jičína se známe jako soupeři z palubovky, ale nijak blíže asi nikdo moc ne. To spíše možná by tohle mohli probrat trenéři. Jsou spolu u dorostenecké reprezentace,“ zavtipkoval kapitán Zubří v narážce na fakt, že Jiří Mičola a jičínský kouč Petr Babák spolu vedou dorostenecký národní tým.

Autor: Marek Havran