Brno jsme vyprovodili sedmibrankovou výhrou, bojovat budeme ale o sedmé místo

Celkově 30 minut vyloučení, dvě červené a jedna modrá karta. Tak by se dal shrnout ve faktech sobotní duel proti Brnu.

Ten jsme zvládli a porazili svého soupeře o sedm branek. Celkově to ale na Kénik nestačilo, protože jsme v úvodním střetnutí prohráli rozdílem 14ti branek. Výkon z odvetného utkání ale povzbudí v další práci. Během utkání se na naší straně ukázalo sedm dorostenců – Hrachovec, Tomášek, Navrátil, Holčák, Chovanec, Kunert a Dufek. Zásadní vliv na výhru měli právě dva posledně zmínění. Sebastian Kunert dostal stejně jako Pavel Dufek příležitost hned od prvních minut a dokázal se střelbou 9/10 trápit hostující brankáře. Pavel se objevil mezi tyčemi v základní sestavě poprvé v sezoně a stal se jedním z hlavních stavebních kamenů úspěšného tažení. Při dvaceti zákrocích a úspěšností téměř 50% ukázal, jaký potenciál v něm je.

Zubří si vytvořilo dvougólový náskok už do poločasu. Ten pak postupně rozšiřovalo, například třemi góly v řadě od 39. minuty. Od 51. minuty navíc domácí házenkáři předváděli skvělou defenzivu a dovolili Brnu až do konce utkání pouze dvě branky, zatímco jich sami nasázeli pět. Nakonec sice zvítězili o sedm tref, ale vysoké manko z Brna nedokázali dotáhnout.

Zajímavost zápasu: V zápasech Brna se Zubřím platí známé přísloví můj dům, můj hrad. Domácí celek vyhrál v posledních osmi zápasech.

Nejlepší střelec: O titul nejlepšího střelce zápasu se podělili osmnáctiletý Sebastian Kunert a dvaadvacetiletý Luka Vukićević. Kunert nasázel všech devět branek ze hry, zatímco hostující házenkář využil čtyři sedmičky.

Co výsledek znamená: Zubří se pomstilo za vysokou prohru z prvního zápasu. Ve výsledku mu ale výhra o sedm gólů nestačí a zahraje si o konečné sedmé místo. Brno postoupilo do boje o pátou pozici.

HC ROBE ZUBŘÍ – SKKP HANDBALL BRNO 31:24 (15:13)

Nejvíce branek: Kunert 9, Kyryljuk 8, Mičkal 6 – Vukićević 9, Kocich 2, Tóth 2

Sedmimetrové hody: 5/5 – 4/4

Vyloučení: 5:10. ČK(MK) : 2. Mazáč (ZUB) – 5. Kolečkář (BRN), 55. Tóth (BRN). Diváci: 456

Rozhodčí: Pavel Friedel – Tomáš Kučerka

Detail zápasu

Trenér hostů, Pavel Hladík:
“Vyjeli jsme za sluníčka během krásného dne, prošli jsme si Skanzen. Dneska jsme měli dva úkoly – postup a to aby si dal Michal Kasal góla, rána to byla krásná. Moc děkujeme fanouškům, kteří přijeli za námi.”

Asistent trenéra domácích, Lukáš Hybner:
“Jsem rád, že Brno splnilo oba úkoly. Gratuluji k postupu. Příjemné překvapení pro mě, že jsem si to mohl zkusit. Jsem rád za kluky, že mě v tom nenechali, že odehráli krásný zápas.”

Hráč hostů, Adam Stein:
“Jsem rád, že jsme postoupili, děkuji fanouškům, že nás jeli podpořit.”

Hráč domácích, Tomáš Mičkal:
“Já v prvé řadě gratuluji Brnu k postupu. Děkuji fanouškům, že i přes krásné počasí přišli do haly a my jsme se odvděčili bojovným výkonem. V podstatě hrál dnes dorost Zubří proti Brnu, takže si myslím, že i přesto, že Brno přijelo na výlet, je to pro nás obrovský úspěch. Hlavně proti mančaftu, který před sezonou hlásil, že bude hrát o medaile a evropské poháry. Pro kluky to byl fajn zážitek. Minulý týden jsem byl hodně kritický, tento týden kluky chválím. Třeba Seba Kunert, který na to že hraje podruhé Extraligu podal fantastický výkon. Jsem rád, že jsme vyhráli i když to bylo proti odevzdanému Brnu.”