Brankář Pšenica: Lepší by pro nás byla nadstavba

Zubří – /ROZHOVOR/ V průběhu sezony sice moc prostoru v bráně extraligový gólman Zubří nedostal, nyní Bohumil Pšenica odchytal většinu minut série s Jičínem. A byl jedním ze strůjců sobotního postupu do boje o konečné páté místo.

zubri_dukla_6545

„Jsem rád za každou příležitost. Trenérům se snažím splatit jejich důvěru,“ říká 19letý zuberský gólman, člen juniorské reprezentace, jenž v sobotu zejména v prvním poločase v bráně doslova čaroval a zasloužil se o výhru (30:28).

Jaká byla motivace před zápasem, ve kterém už v podstatě o nic nešlo?

U takových se motivace hledá těžko. Už to nemá takový náboj. Ale rozhodně jsme chtěli vyhrát. Dobře jsme do utkání nastoupili a vypracovali si náskok. Ve druhém poločase jsme se pak zasekli, ale naštěstí to dobře dopadlo. Chceme mít alespoň páté místo, když už se nám čtvrtfinále nepovedlo.

Vám se podařilo v prvním poločase doslova zavřít bránu.

Dobře fungovala obrana, takže to stačilo jen dochytávat. Ve druhém poločase to už bylo ode mě horší. Na moc balonů jsem si nesáhl, a když přece jenom, tak se to stejně nakonec odrazilo do brány.

Přes sezonu jste tolik prostoru nedostával, jak vnímáte svou pozici třetího gólmana?

Já jsem s tím byl před sezonou smířený. Malina i Orság jsou kvalitníbrankáři, takže mně nezbývá než čekat na svou příležitost. Uvidíme, co bude příští sezonu.

Plánujete opustit Zubří?

Ještě se to řeší. Uvidíme, jak to nakonec dopadne. Kdybychom tady byli dva gólmani, tak by nebylo nad čím přemýšlet. Ale takhle ta má pozice není ideální. Navíc se ruší B tým, takže toho prostoru bych měl ještě méně. Ale zatím nic domluvené není, takže uvidíme.

Řešili jste v kabině čtvrtfinálovou sérii s Karvinou, kde byla příčina vyřazení?

Rozhodovaly maličkosti, neproměňovali jsme vyložené šance, v domácích dvou zápasech jsme měli i trochu smůly. V prvním utkání jsme vedli o pět gólů, ale nepodařilo se nám to zlomit. Ale už je to za námi, už to stejně nikdo nevrátí. Každý chce hrát o medaile, navíc jsme to po základní části měli dobře rozehrané. Ale nevyšlo to. Páté nebo šesté místo je pro nás určitě zklamání.

Po sezoně vás opustí nejlepší střelec Řezníček, jak moc velkýproblém to bude pro následující ročník?

Nějakou dobu jsme už o tom věděli a budeme se prostě muset obejít bez něj. Proti Jičínu taky nehrál a vyhráli jsme. Ale určitě je to ztráta, patří k nejlepším hráčům extraligy. Přestup mu samozřejmě všichni v kabině přejeme.

Na konci dubna si kluby odsouhlasily spojení české a slovenské ligy, která se má začít hrát v sezoně 2017/18. Co říkáte na tuto změnu?

Je to dobrý nápad, liga bude určitě kvalitnější. Přijede Prešov, účastník Ligy mistrů, Topolčany nebo Hlohovec, bude to atraktivní. Navíc to nemáme na Slovensko daleko, takže ani cestování nebude tak náročné.

Odsouhlasil se nový model play-off pro příští sezonu. Není škoda, že nebude nadstavba, o které se uvažovalo?

Pro nás by byla asi lepší, ale třeba to play-off konečně prolomíme. Jednou tu Karvinou vyřadit musíme, věřím tomu. (smích)

Plánovaná změna Příští sezona domácí extraligy bude sehrána opět systémem play-off, do kterého pronikne osm nejlepších celků. Zbylé čtyři se pak v dvoukolově hrané nadstavbě utkají o příčky zajišťující účast ve společné česko-slovenské soutěži. Ta bude za účasti 10 českých a 6 slovenských týmů hrána od sezony 2017/18.