Bramborová medaile pro starší žáky v Žákovské lize

V uplynulém víkendu se zúčastnili naši starší žáci posledního kola Žákovské ligy. Na poslední kolo jsme odjížděli do Prahy, kdy hostitelem byla pražská Dukla. Do tohoto posledního kola bylo již na začátku soutěže na losováno 5 nejlepších družstev z předchozích ročníku.

Výsledky:

HC Zubří – TJ Sokol Centrum Haná 17 : 22  (8:10)

Do utkání s průběžným vedoucím týmem Žákovské ligy jsme vstoupili dobře a od prvních minut jsme vedli. V druhé půli prvního poločasu, ale hráči z Hané stav srovnali a do přestávky šli s dvou brankovým vedením. Ve druhém poločasu jsme bohužel nezastihli úvod a soupeř odskočil na rozdíl 4 – 5 branek a v našich silách nebylo tuto ztrátu stáhnout. Neudržitelný byl zejména Kuba Flajsar autor 11 branek. Na hráčích z Hané byla vidět zkušenost z těžkých utkání, které odehráli 2. lize mladšího dorostu a dokonce někteří i z 1. ligy mladšího dorostu!

HC Zubří – Dukla Praha 14 : 16  (5:10)

Po velmi těžkém prvním utkání jsme nastoupili proti domácímu družstvu. Bohužel na nás v první půli dolehl výsledek z prvního utkání a hráči se nemohli dostat do herní pohody. První poločas byl z naší strany velmi špatný a místy až odevzdaný. Druhý poločas se změnami v sestavě se začala hra zlepšovat, ale na vítězství to bohužel nestačilo. Litovat můžeme 3 neproměněných sedmiček …

HC Zubří – HCB Karviná  27 : 18  (13:8)

Do utkání s Karvinou, která v letošním ročníku neměla až tak silné družstvo se dostali na hřiště všichni hráči z lavičky. Na hřišti se neztratili ani tři mladší žáci, kteří dostali na tomto finálovém turnaji šanci! Utkání jsme zvládli a připsali jsme si první dva body do tabulky.

HC Zubří  -Talent Škoda JS Plzeň  23 : 28 (13:14)

Do posledního utkání v tomto ročníku Žákovské ligy jsme nastoupili proti hráčům z Plzně. Věděli jsme, že na fyzicky vyspělejší hráče musíme nastoupit s vysunutým obranným systémem. I když jsme měli oproti soupeři 3 utkání v nohou (soupeř pouze dvě) tak první půle se vyvíjela dobře. Bohužel nám ve druhé půli došly síly a nedokázali jsme uhlídat plzeňské střelce z dálky a to v utkání rozhodlo.

10 Karviná A 24 14 1 9 558 : 486 29

Celkové hodnocení celého ročníku Žákovské ligy bych pojmenoval jako smolné. Až na první turnaj, který jsme odehráli v Zubří jsme se po celou sezónu potýkali s vážnými zraněními klíčových hráčů. Tyto zdravotní patálie se našim soupeřům z první petice vyhýbaly …

Bohužel i příprava na poslední kolo se nesla v duchu spíše léčení zranění jednotlivých hráčů na místo tréninku. Poslední kolo odehrálo se sebezapřením několik hráčů a někteří klíčoví hráči ani nemohli nastoupit tak že čtvrté místo se může zdát jako zklamání, ale do budoucna má toto družstvo velkou sílu.