Bojovný výkon na zkušenou Karvinou v posledním zápase nestačil

Poslední páté utkání slibovalo po předešlých vyrovnaných zápasech napínavou podívanou. A také se tak stalo. Domácí nastoupili do utkání koncentrovaně a hosté opět s velkým nasazením a motivací. To se projevilo hned na začátku. Hosté totiž vedli ve čtvrté minutě 1:3. Poté ale začali úřadovat domácí střelci. O prvních šest branek Karviné se totiž podělili Patzel se Solákem a domácí šli do vedení 6:4. Domácí měli v dalších minutách trochu navrch a to ještě neproměnili řadu šancí. Brankář Mizera v hostující brance čaroval a přidával jeden zákrok za druhým. Ale díky tomu, že Karviná dobře bránila a postupně se rozchytával i Marjanovič v její brance, tak náskok domácích pomalu narůstal. Ve 21. minutě zvyšoval Růža na 11:6. Hosté ale nic nezabalili a pokračovaly brankové dostihy. Hrálo se rychle na obě strany a ve 28. minutě hosté stáhli náskok na pouhou jedinou branku. Koncovka poločasu ale vyšla skvěle pro změnu domácím a do šaten tak šli s náskokem tří branek.

Tento náskok si zkušenější domácí udržovali v podstatě po celý druhý poločas a přes veškerou snahu zuberských mladíků už nedokázali hosté utkání ještě více zdramatizovat. Rozhodující páté utkání čtvrtfinále nakonec přece jen zvládla lépe Karviná a postoupila tak do semifinále, ve kterém se utká s Lovosicemi. Zubří se naopak utká v bojích o 5.-8. místo s Frýdkem-Místkem.

5.čtvrtfinále HCB Karviná – HC ROBE Zubří 29:24 (16:13)

Nejvíce branek: Patzel 10/5, Skalický 5, Gromyko a Nedoma 4 – Jurka 10, Havran 4, Mořkovský 3/2, Mičkal a Hlinka 3

Kompletní průběh zápasu a statistiky zde.

„Musím pochválit své hráče a poděkovat jim za to jak zvládli dnešní zápas. Byl to obrovský tlak na celý klub. Přistoupili k utkání velmi zodpovědně. Ale také bych chtěl poděkovat hráčům Zubří, kteří hráli opravdu dobře a byli nám velmi těžkým soupeřem,“ řekl po utkání trenér Karviné Michal Brůna.

Michal Tonar, trenér Zubří, přes zklamání své hráče pochválil. „Jsme smutní, že to nevyšlo. Jeli jsme sem odhodlaní se o vítezství poprat, ale v rozhodujících momentech jsme udělali o něco víc chyb než domácí a tím se Karviná dostala do malého náskoku a už to bylo nad naše síly. Musím poděkovat celému týmu za předvedené výkony a velkou bojovnost.“

Zdroj: handball.cz / HCB Karviná