Bez lepší obrany to nepůjde, ví zuberská spojka Václav

Na jaře je doma porazili v klíčovém zápase o postup do nadstavbové části o titul, v sobotu od 17 hodin půjde házenkářům Gumáren Zubří v utkání s Karvinou o premiérové body v nové extraligové sezoně. „Potřebujeme také napravit předchozí duel na Dukle,“ připomněla zuberská spojka Lukáš Václav porážku 24:32 z úvodního kola.

Zuberští házenkáři si zvykají na nový herní styl náročného srbského trenéra Miroslava Čeliče. „Je to razantní změna. Hrajeme modernější házenou, máme více útočných kombinací,“ vypíchl Václav. Loňští mistři se však perou hlavně s defenzivou. Spolu s Kopřivnicí inkasovali v prvním kole nejvíce branek. „Byli jsme připravení na postupný útok Dukly, ale vůbec jsme se k jeho obraně nedostali. Nezvládli jsme první ani druhou vlnu,“ podotkl Václav.

zubri_jicin_20130202_0035

Na propadák v obraně Čelič okamžitě zareagoval. „Celý týden jsme zocelovali obranu. Kouč po nás chce, aby byla hodně pohyblivá, více vysunutá a agresivnější,“ líčí 19letý zuberský talent. „Hodně jsme také pracovali s videem. Trenér nám udělal sestřih věcí z Dukly, které nám nevyšly.“ Pokrok je prý vidět na každém tréninku. „Dostáváme se do toho, brzy si to sedne. S Karvinou si na rychlé protiútoky musíme dát velký pozor, protože to je její styl,“ upozorňuje Václav. „Sice jim odešel kanonýr Petrovský, ale jeho branky dokážou nahradit.“

Vzájemné zápasy už sice nejsou tak vyhrocené jako v nedávných dobách, kdy se soupeři pravidelně utkávali v extraligovém finále play-off, pořád však panuje mezi kluby velká rivalita. „Už když jsme hrávali v mládežnických kategoriích, tak jsme se rvali s Karvinou a Kopřivnicí o titul. Motivace je daná,“ pronesl Václav. Další bude plná hala. „Chceme ukázat fanouškům pěknou házenou, aby měli důvod přijít na další zápas.“ Zuberští hráči se jim představí v nové sadě oranžových dresů, která vystřídala zelenou. „Jsou hodně výrazné, takže nemáme problém se na hřišti vidět,“ pousmál se Lukáš Václav.

Zdroj: http://sport.idnes.cz/zubri-hazena-extraliga-07n-/hazena.aspx?c=A130914_1977150_hazena_ten