Béčko starších žáků zakončilo sezónu prohrou a výhrou

Poslední kolo Zlínské ligy starších žáků na nás čekalo v Uherském Hradišti, kde jsme se postupně utkali s Holešovem a domácí Slavií

TJ Holešov – HC Zubří „B“ 21:16 (11:7)

Do utkání jsme vstoupili nedisciplinovaně. Místo uklidnění se a vstřelení jednoduchých branek z několika prvních útoků, jsme rázem prohrávali 1:4. Tím jsme se dostali pod tlak a poté už nedokázali zápas zdramatizovat. Ukázalo se, že jakmile hrajeme se soupeři, kteří nevyznávají rychlou dynamickou házenou, tak je pro nás problém udržet během dlouhé obranné fáze koncentraci. V útoku se nám dařilo střílet branky zejména ze situací 1 na 1, ale těch nebylo nakonec tolik, abychom s Holešovem neprohráli.

TJ Slovácká Slavia Uherské Hradiště 14:21 (10:9)

První poločas se ještě nesl ve znamení střelecké exhibice domácí střední spojky, kdy jsme byli potrestání za jakoukoliv naší slabší aktivitu v obraně. V druhém poločase jsme se však dostali do tempa, dobře jsme pracovali v obranném systému 3:3 a z něho vyráželi do rychlých útoků. Skóre zápasu jsme nakonec po velmi dobrém výkonu otočili v náš prospěch a se sezónou jsme se tak mohli rozloučit výhrou.

Sestava: Mikulenka – Šenkeřík (2), Holiš (9), Juříček (3), Houžva (2), Holčák, Onderka (15), Pavlíček (3), Šimurda (3)