Béčko starších žáků vyhrálo jen díky dobrému prvnímu poločasu

K dohrávce 10. kola Zlínské ligy jsme zajížděli do Bystřice pod Hostýnem, kde jsme se střetli s domácím HK.

Do prvního poločasu jsme nastoupili koncentrovaně, dařilo se nám jak v obraně, tak v útoku, kde jsme měli dobrý tlak ze spojek. Mohli jsme zakončovat po souhře střední spojky a pivota. Do kabin jsme tak mohli odcházet s osmibrankovým vedením.

Druhý poločas byl mnohem vyrovnanější. Nám se bohužel tentokrát nedařilo v obranném systému 3:3, kdy soupeř zakončoval téměř každou útočnou akci. Nicméně ještě v 15. minutě druhé půle jsme vedli 24:18. Poté ovšem přišel i útočný kolaps, kde jsme během dalších cca 7 minut dostali 5 branek a sami nedali žádnou. Konec zápasu byl tak dramatický. Nakonec si z Bystřice odvážíme 2 body za těsnou výhru.

Zápas nabídnul dva zcela rozdílné poločasy: první jsme vyhráli 15:7, druhý potom prohráli 11:17. I když jsme zápas vyhráli, hlavní motiv bude ten, že jakmile se nebudeme stoprocentně koncentrovat na obranou fázi, nebudeme na hráče vystupovat, nebudeme se zajišťovat, budeme pomalí na nohou a nebudeme mít správně postavení, nemusí Nám k vítezství stačit ani náskok 8 branek. Od špatné obrany se totiž odvíjí i následná nejistota v útočné fázi, špatné řešení situací, technické chyby…

HK Bystřice pod Hostýnem – HC Zubří B 24:26 (7:15)

Sestava: Mikulenka – Vodárek, Hrachovec, Holiš (2), Juříček (1), Houžva (3), Holčák (4), Křenek (5), Onderka (4), Pavlíček (2), Vičan (5)