Béčko starších žáků ukončilo sezónu výhrou

V sobotu 25.5. jsme zakončili Zlínskou ligu STŽ posledními dvěma zápasy, kdy jsme se na domácí palubovce postupně utkali s našim áčkem a Bystřicí pod Hostýnem. Vzhledem k vysokému počtu zraněných a nemocných se náš poslední zápas v první sezoně starších žáků stal premiérovým pro čtyři naše mladší žáky, kteří si mohli vyzkoušet zápasový režim v této věkové kategorii.

HC Zubří „B“ – HC Zubří „A“ 25:34 (13:20)

Do utkání s HC Zubří „A“ jsme vstoupili dobře a v prvních minutách jsme s áčkem drželi krok. Postupem času se však začala projevovat fyzický vyspělost našich druhoročáků a brankový rozdíl začal pomalu ale jistě narůstat.

I druhý poločas nabídnul bojovnou házenou. Snažili jsme se proti obrannému systému 0:6 prosazovat střelbou z větší vzdálenosti, co se nám ne vždy dařilo, ale kdy jindy bychom si měli tuto variantu vyzkoušet, než když hrajeme v atmosféře domácího prostředí. Zápas nakonec skončil přijatelnou porážkou o 9 branek.

HK Bystřice pod Hostýnem – HC Zubří „B“ 30:39 (15:16)

Poslední utkání sezony jsme odehráli proti Bystřici pod Hostýnem. Ta nám byla v první půli více než vyrovnaným soupeřem, kdy se prosazovala její celá levá útočná polovina týmu od střední spojky, až po levé křídlo. Stejná situace fungovala recipročně i při našich útočných snahách. Poločas jsme tak nakonec zakončili s výsledem 16:15 v náš prospěch.

Ve druhém poločase se nám dařilo o poznání lépe, i díky faktu, že jsme i přes zranění a nemoci měli více hráčů na střídání než soupeř. Postupně jsme navyšovali svůj náskok tak, že jsme si mohli dovolit vzít 3 minuty před koncem zápasu oddechový čas a nechat vymyslet kluky nějaké pěkné zakončení jak útočné akce, tak celé sezony. My z realizačního týmu jsme se pasovali do role diváků a mohli jsme tak sledovat, jak kluci zakončují zápas i sezónu skvěle provedenou nahazovačkou křídla na nabíhající spojku. Skvělé!

Obě dvě utkání jsme odehráli v dobrém tempu a konečné výsledky odpovídají předvedené hře. Za předvedenou hru a nasazení klukům děkujeme.

Sezonu zakončujeme na předposledním 10. místě se ziskem 8 bodů. I toto umístění odpovídá naši výkonosti, kdy jsme po celou sezonu hráli s mužstvy, které měli ve svých kádrech hráče, hrající v kategorii starších žáků druhým rokem. Připočteme li k tomu fakt, že někteří prvoročáci hráli často za „A“ mužstvo a „B“ mužstvo tak často nastupovalo v improvizované sestavě, musíme být s celkovým umístěním spokojeni.

Sestava: Čmelík, Maléř – Randus (14), Poruba (3), Vavřín (2), Svák (1), Bechný, Houžva (6), Chovanec (3), Šupler (5), Gašpar (4), Zeman D. (19)