Ani zlepšený výkon ve druhém poločasu na Karvinou nestačil

Tradiční derby odvěkých rivalů, v takovém duchu se neslo utkání Valachů proti Slezanům. Před televizními kamerami se v Robě aréně utkaly historicky spjaté velkokluby. Karviná na prvním místě tabulky přijela jako favorit a domácí Zubří chtělo odčinit domácí porážku proti Brnu. Byť má za sebou Zubří již další prohru proti Plzni, nebyl to tak špatný zápas, jak ten proti Královu poli. Začátek utkání dopadl bezesporu lépe pro Karvinou, kdy v 10. minutě vedla už 2:6 a v této fázi zápasu si vzal Michal Tonar timeout. Již tato etapa utkání byla dost napovídající k dalšímu vývoji zápasu. Domácí se nedokázali prosadit v útoku a dokonce nasázeli 7 technických chyb za pár minut! Karviná se prezentovala velice uvolněným stylem, za to domácí vypadali křečovitě. Zubří si nedokázalo solidně nahrát a obrana vůbec nešlapala. Důkazem toho bylo odvolání Maliny z brány v 15 minutě. Druhá část prvního poločasu se nesla v podstatě ve stejném duchu – Zubří ztratilo po sehrané akci míč, Karviná rozehrála první či druhou vlnu a skórovala po jednoduché akci. Druhý poločas načali opět lépe Karvinští, kteří otevřeli skóre druhé půle. Zuberské i nadále doprovázel zmar, nedokázali vůbec reagovat na Karvinskou kanonádu. Zubřané ale nic nevzdali a náskok pomaličku stahovali. Na nejmenší možný rozdíl se Zubřané ve druhém poločasu dostali ve 23. minutě, kdy byl stav 19:25. Nicméně se Karviná nedala a svůj vypracovaný náskok si pohlídala. Karviná si tak kvalitním předvedeným výkonem odváží plný zisk bodů ze Zubří.

14.kolo: HC ROBE Zubří – HCB Karviná 21:29 (9:19)

Nejlepší střelci: Mořkovský 5, Hlinka 4, Mizera B. 3/1 – Patzel 7/3, Skalický 6, Mlotek, Nedoma a Solák 3

Rozhodčí: Králíček, Letev

Sedmimetrové hody: 1:3 Vyloučení: 6:2

Trenér hostujícího týmu Michal Brůna: „V každém zápase, kdy vede poločas o deset tak trochu podceníte druhý poločas. Se druhým poločasem nejsem spokojený, ale toho vítězství si ceníme. Jsem rád, že jsme to dotáhli. Chtěl jsem dát šanci i ostatním klukům, ale nedal. Nechtěl jsem připustit problémy.“

Trenér domácího týmu Michal Tonar: „První poločas byl taková malá katastrofa, ale jsem rád, že ten druhý poločas se hráči zvedli. Bylo vidět, že i Karviná polevila. Bohužel vše rozhodl první poločas. Karviná nás překvapila tempem, hráči šli do všeho zostra. Naši mladí kluci byli zaskočeni, nebyli jsme schopni tempo z tréninku přenést do hry. Kdybychom přidali více, bylo by to o něčem jiném. Gratulace Karviné a teď máme týden na to, abychom se probrali a zapracovali na sobě. V klidu si to vyříkáme.“

text: Štěpán Krůpa | foto: Aleš Mičola