Áčko starších žáků porazilo Ostravu i Karvinou

Na 9. kola Moravskoslezské ligy zajížděli starší žáci do Karviné. V prvním utkání se hráči utkali s družstvem Ostravy, poté s Karvinou.

HC Zubří – Sokol Ostrava 25:13 (12:5)

Toto utkání se od prvních minut z naší strany odehrávalo ve velkém tempu kdy v 15. minutě byl stav 9:2 a poločas skončil rozdílem 7 branek 12:5. V prvním poločasu jsme se prezentovali aktivním obranným systém 0:6. Do druhé půle jsme nastoupili s obranným systémem 3:3 a během deseti minut jsme soupeři odskočili na rozdíl 13 branek, které hráči do konce utkání udrželi.

HC Zubří – HCB Karviná 28:11 (11:5)

Do utkání s domácí Karvinou jsme vstupovali v krátkém rozestupu po skončeném utkání s Ostravou. Na našich hráčích nebylo vůbec znát to, že mají již jedno utkání v nohách a do utkání s domácím družstvem se pustili stejně jako s Ostravou. Velice dobrá aktivní obrana 0:6 s brankařem měla stejný průběh jako první utkání. V druhém poločasu jsme opět za pomocí aktivní obrany nutili domácí hráče k chybám a ty jsme trestali za pomocí rychlých útoků.

Obě utkání v tomto kole byly s družstvy ze spodní části tabulky Moravskoslezské ligy a výsledek tomu také odpovídá. Hráče je potřeba pochválit a tento kolektiv není ani třeba nějak moc motivovat, kdy hráči chtějí každou minutu na hřišti nechat maximum své tréninkové píle. V tomto týdnu nás, ale čeká větší herní prověrka kdy se v úterý potkáme v přátelském utkání s mladším dorostem Rožnova p. Radhoštěm a v sobotu jedeme na předposlední kolo Žákovské ligy do Telnice.