21. ročník Mikulášského turnaje v Zubří vyhrála Dukla

Na začátku prosince se v Zubří uskutečnil mikulášský turnaj v házené s názvem O pohár starosty města by CETIN.

Turnaje se zúčastnilo 11 družstev z České republiky a 1 družstvo ze Slovenska, a opravdu se bylo na co dívat. Systém turnaje byl na 2 skupiny po 6 družstvech, ve skupinách se družstva poprala o první dvě příčky, které znamenaly postup do semifinále. Ostatní si zahráli o umístění s družstvem na stejné pozici ve druhé skupině. V semifinále se družstva ve vyrovnaných utkáních porvala o samotné finále, v němž byla úspěšná Dukla Praha, která prošla turnajem bez jediné ztráty a turnaj tak suverénně vyhrála!

Handball Club Zubří měl v turnaji dvě družstva.

Ve skupině podlehlo naše ÁČKO pouze Dukle Praha. V semifinále jsme bohužel nestačili také díky dvěma zraněným hráčům na TJ Centrum Haná, kterému jsme podlehli po vyrovnaném utkání nakonec o 2 branky. Vyrovnané bylo i utkání o 3. místo, ve kterém jsme se utkali s družstvem Zlína. Utkání bylo rovněž velice vyrovnané a došlo na sedmičky. V rozstřelu byli šťastnější chlapci ze Zlína, a proto jim patří 3 místo. Zuberské ÁČKO dosáhlo na pěkné 4. místo.

BÉČKO odehrálo také dost solidní turnaj, všechna utkání byla dost vyrovnaná. Na postup ze skupiny to ale nestačilo a naše družstvo si zahrálo utkání o 9. místo, ve kterém kluci turnaj zakončili vítezstvím.

Nejlepším střelcem turnaje byl Nikolas Fexa z týmu TJ Sokol Velké Meziříčí. Nejlepším brankařem turnaje se stal Adam Trýska z HC Zlín a nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Jan Coufal z družstva TJ Sokol Centrum Haná.

Až na pár výjimek se turnaj obešel bez vážnějších zranění. Organizačně žádný větší problém taktéž nenastal a po celou dobu se turnaj nesl v poklidné a přátelské atmosféře.

Poděkování patří všem organizátorům, rozhodčím a zapisovatelům. Speciální dík je maminkám, které se nám staraly o snídaně a provoz VIP klubovny po celou dobu turnaje. Děkujeme taktéž titulárnímu partnerovi turnaje – společnosti CETIN.

Kompletní fotogalerie z vyhlášení na našem Facebooku