Deník: A ucho se utrhlo … Zubří do finále poháru neprošlo

Zubří – Předpokládané finále Českého poháru Plzeň – Zubří se konat nebude. Ve středečních semifinálových utkáních zkolabovaly oba vedoucí celky extraligy. Plzeň prohrála v Lovosicích a ještě větším překvapení je, že v celé sezoně doposud doma neporažené Zubří padlo s Hranicemi. Finále na dva zápasy se hraje v polovině března, těsně před startem play off.Tak dlouho se chodilo se džbánem pro vodu, až se ucho utrhlo … a Gumárny poprvé v sezoně prohrály v domácím hájenství. Tam nějak by se asi dal parafrázovat středeční semifinálový duel Českého poháru, který se hrál v Gumárny aréně a který přinesl překvapivé rozuzlení.

V Zubří se hrál před solidní kulisou šesti stovek fanoušků absolutně vyrovnaný zápas dvou nedalekých rivalů. Naposledy se oba týmy potkaly těsně před Vánoci, kdy domácí Zubří jasně přejelo ospalé a odevzdané Hranice o šest branek. Jenže tentokrát si asi Zubřané museli říkat, že k nim přijelo úplně jiné družstvo. Házenkáři Cementu, byť jim chyběla opora mezi tyčemi Kučerka, sehráli naprosto rovnocennou partii. Nenechali se vyvést z míry, ani když prohrávali pět minut před koncem o dvě branky. Naopak stáhli, měli i štěstí (v posledních čtyřech minutách dalo Zubří dvakrát tyčku) a půlminuty před koncem dali vítězný gól. Závěrečný tlak Zubří už branku nepřinesl.

6284414-zubri-sport-hazena-cesky-pohar-semifinale-zubri-hranice_galerie-980

Hosté se tak radovali z cenného skalpu a stali se prvními v sezoně, kdo Zubří porazil na jeho půdě. „Semifinále poháru vůbec nebyla naše priorita. Samozřejmě jsem sem jeli s cílem pokusit se zvítězit, ale v nejbližší době nás především zajímá cíl dostat se do play off osmičky v extralize. O to víc jsme šťastnější, že jsme Zubří doma zaskočili a nakonec také porazili. Kluci zápas odedřeli a vybojovali ho. Přijde mi, že Zubří na začátku zápas trochu podcenilo a pak se ukázalo, že se jim to nevyplatilo.hráli jsme disciplinovaně a trpělivě a v důležitých momentech jsme dokázali dát branky. Jsme opět po roce ve finále a v těžké sezoně plné zranění jsme za takový úspěch rádi,“ radoval se těsně po utkání kouč Cementu Libor Hrabal.

Domácí favorit skončil a finále proti Lovosicím si nezahraje. Dle trenéra Gumáren Jiřího Kekrta hrálo důležitou roli v porážce i psychické rozpoložení mančaftu.

„Utkání z naší strany bylo hodně ovlivněno tím, že naši chasníci nastupovali v rozpoložení domácí nedotknutelnosti. Mysleli si, že se asi nic nemůže stát. V těžkých momentech zápasu jsme pak nebyli schopni kontrovat a dělali jsme hloupé chyby.

Hranice vyhrály, protože to hrály daleko více mazácky, než my,“ komentoval první domácí porážku sezony kouč Jiří Kekrt.

Zubří: Orság, Janků – Přikryl 1, Horut, Bechný, Cabák, Šustáček 2, Hrstka 8, Václav, Řezníček 9, Reček 3, dědek 3, Šíra 2, Kašpárek 1. Nejvíce branek Hranic: Rachač 12, Hastík 7, Brož 5.

Výsledek druhého semifinále: Lovosice – Plzeň 27:25.

Autor: Marek Havran

Foto: Vlastislav Navrátil