V poslední utkání sezóny jsme porazili Brno!

Posledním kolem play-out se v zuberské hale před utkáním rozloučili se čtyřmi hráči. Zeman odcházející do německého angažmá (Coburg), Janíček s Weberem (Brno) a Orság, který končí kariéru. Zástupci vedení klubu na palubovce předali dary a popřáli odcházejícím hráčům hodně štěstí v dalším působení. Začátek zápasu vyšel lépe domácím, kdy po třech minutách vedli 3:0 a následně v 6. minutě za stavu 7:3 došlo ke střídání brankářů hostí. Zubří si po celý první poločas drželo náskok, a to už do poločasu nepustilo, odcházelo se tedy za stavu 16:12. Zlom nepřišel ani na začátku druhého poločasu, kdy v podobném scénáři, jako v prvním, domácí sérií čtyř gólů navýšili vedení na 20:12. Brno se marně pokoušelo zápas zvrátit. Pokud se jim povedlo dát dva góly po sobě, Zubří ihned odpovědělo čtyřbrankovou šnůrou. Domácí se tak, podle jejich slov s „nepovedenou sezónou“ loučí v hořkosladkém konci pěkným vítězstvím o 8 branek.

HC ROBE Zubří – SKKP Handball Brno 34:26 (16:12)

Nejlepší střelci: Janíček 10, Zeman 6, Přikryl 4 – Cabák, Stein a Vaněk po 4. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Sedmimetrové hody: 1/1 – 4/3. Vyloučení: 10:6. Diváci: 856.

Dušan Poloz, trenér HC ROBE Zubří: „Vstupy do poločasů byly důležité, mrzí mě, že nám chyběl zabijácký instinkt, nějaký rozhodovací proces. Druhý poločas probíhal už v naší režii. Dotáhli jsme zápas do zdárného konce.“

Pavel Čejka, asistent trenér SKKP Handball Brno: „Nám se nepovedly vstupy do obou poločasů. Tento zápas připomínal spíše exhibiční utkání. Diváci si zápas užili. Nějaké emoce tam byly.“