Zubří utrpělo další debakl!

V 17. kole Triglav pojišťovna extraligy cestovali házenkáři Zubří do daleké Plzně, která momentálně vládne nejvyšší soutěži. Valachy tedy čekalo po zimní pauze velice těžké utkáni. Plzeňané navíc otvírali halu, která prošla rekonstrukcí a návštěva se vyšplhala na rekordních 1650 diváků. Domácí přišli podpořit i další ikony plzeňského sportu fotbalisté Viktorie Plzeň Pavel Horváth, David Limberský nebo hokejista Martin Straka.

Možná díky bouřlivé atmosféře v hale se začátek utkání Valachům vůbec nepovedl. Plzeň vstřelila první branku a byla aktivnější, načež halu zahalila tma po výpadku elektřiny. Po pětiminutové pauze se ale obraz hry nezměnil a domácí byli od začátku o krok vepředu. Starali se o to především Linhart se Škvařilem, jejichž střelecké pokusy končily většinou za zády zuberského brankáře. Zubřanům nepomohl ani rychlý time-out, při kterém se snažil nový trenér Jiří Kekrt zastavit plzeňskou lokomotivu.

Plzeňané tak postupně navyšovali svůj náskok až na poločasových 15 : 6. V druhém poločase se obraz hry nezměnil a domácí si v pohodě došli pro vítězství 30 : 16. “V utkání jsme byli mnohem horším týmem, pokud se dopustíme 21 technických chyb a brankáři mají 12 zákroků, nemůžeme vyhrát,” komentoval smutnou bilanci hostů vedoucí družstva Michal Balhárek. “Hráči nedodrželi pokyny trenéra a možná podlehli atmosféře v hale, to ale není omluva.” Dodal Balhárek. Již tuto neděli čekají Gumárny další těžký soupeř, momentálně druhé Lovosice.

Talent MAT Plzeň : HC Gumárny Zubří 30:16

Nejvíce branek Zubří: Trifunovič 6, Bechný 3, Šustáček a Václav po 2
Nejvíce branek Plzně: Linhart 6, Škvařil 5, Tonar 4