Zubří dotáhl k výhře skvěle zaskakující Janků a trojice střelců

Zubří – Házenkáři Gumáren Zubří nepřipustili další překvapení na svůj účet a ve středečním 4. kole extraligy na domácí palubovce porazili Brno. Velkou zásluhu na to měl kromě trojice velmi potentních střelců Dědka, Zahradníčka a Trifunoviče také brankář Tomáš Janků, který při zranění jedničky Orsága v brance skvěle zaskočil a velkou měrou se podílel na druhém vítězství Zubří v nové sezoně.

ZUBŘÍ – BRNO 30:25 (17:14)

Házenkáři Zubří od prvních minut jasně ukazovali, že je nezajímá nic jiného, než odčinit nedělní porážku ve Frýdku-Místku. Rychle vedli 3:0 a po celý první poločas si udržovali podobný náskok a v poločase vedli taktéž o tři góly. Ani ve druhé půli nepustili Valaši svého soupeře ani jednou blíže, než na dva góly. Naopak v polovině druhého dějství odskočili díky zákrokům Tomáše Janků, který skvěle nahradil zraněnou jedničku Orsága, a brankám Dědka a Zahradníčka postupně až na pět gólů a tento náskok si s přehledem pohlídali až do konce. „Hráli jsme srdcem a velmi rozhodující pro výsledek zápasu byla naše obrana a za ní brankář Janků, který předvedl výborný výkon,“ vystihl hlavní atributy vítězného duelu domácí kouč Miroslav Ćelić.

Podle něj bylo velmi důležité, že hráči hodili za hlavu nešťastný předchozí zápas a nastoupili na palubovku s čistou hlavou a jediným cílem – vyhrát. „Dodrželi jsme přesně to, co jsme si řekli před zápasem. Jsem moc rád, že jsme vyhráli a body zůstaly doma. Věděli jsme, že musíme hrát na sto procent od první do poslední minuty, splnili jsme to a máme výhru. Jsme rádi i kvůli fanouškům, kterým jsme po prohraném utkání ve Frýdku-Místku chtěli ukázat, že házenou hrát umíme,“ byl po zápase spokojen srbský kouč ve službách Zubří. Spoustu gratulací od spoluhráčů, kamarádů i fanoušků přijímal po utkání domácí hrdina v brance Tomáš Janků, který při zranění jedničky Orsága chytal první zápas jako jednička týmu a premiéru zvládl skvěle. „Věděl jsem od úterka, že budu chytat a trochu nervózní jsem byl. Hlavně prvních deset patnáct minut jsem měl pocit, že jsme nechytil skoro nic a už jsme hodiny tlačil na poločas. Až postupně se to trochu zlepšovalo,“ říkal po zápase až příliš skromně Tomáš Janků.

janku

Ten byl moc rád, že svému týmu pomohl k důležité výhře. Zhruba v polovině druhé půle díky jeho zákrokům a následných Rychlým výpadům odskočili Valaši až na pět gólů a měli do koncovky klid. „Po Frýdku jsme si museli vyposlouchat hodně poznámek, a tak jsme rádi, že jsme to teď zvládli,“ oddechl Janků. Naopak Brno, které letos už porazilo třeba Lovosice, odjíždělo z Valašska s prázdnou. A trenér hostů po zápase přiznal, že s takovým výkonem body čekat nemohli. „Domácí vyhráli zaslouženě. My jsme se jim vyrovnali pouze v nasazené a bojovnosti. Naše špatná úspěšnost střelby a hlavně neproměněné vyložené šance byly hlavním rozdílem. Taky jsme měli technických chyb snad na dva zápasy, a tím se tentokrát nedalo vyhrát,“ pravil po utkání trenér Brna Jan Hegar.

Zubří: Janků, Pšenica – Dědek 7, Zahradníček 6/1, Trifunovič 6, Mičkal 4/1, Bechný 3/1, Václav 2, Šlachta 1, Šustáček, Přikryl, Douda, Válek, Třeštík.

Nejvíce branek Brna: Hubáček 6, Hajčman 5/3, Kubis 4, T. Mičola 3, Dostalík 3. Rozhodčí: Bečička, Horák. Vyloučení: 4:2. Červená karta: Václav (Zubří). Sedmimetrové hody: 5/3 – 4/3. Diváci: 650.

Další výsledky: Kopřivnice – Lovosice 28:36, Dukla Praha – Karviná 27:25, Hranice – Plzeň 24:22, Jičín – Frýdek-Místek 28:29, Přerov – Zlín 24:28.