Stržínek sedmi góly sestřelil „své“ Zubří

Hranice, Zubří – Házenkáři Gumáren Zubří prohráli ve středečním svátečním prvomájovém 5. kole nadstavby o titul v Hranicích o pět branek. Valaši tak i nadále v nadstavbové části pokračují systémem výhra doma – prohra venku a připsali si už třetí porážku oproti dvěma vítězstvím. V dalším našlapaném programu přivítají Zubřané v neděli dopoledne (od 10.30 hodin) před televizními kamerami vedoucí Jičín.

HRANICE – ZUBŘÍ 27:22 (15:10)

Zubřané, kterým chyběli Večeřa, Aspridis a Hanták, na palubovce Hranic, které ještě v nadstavbě neprohrály, začali nebojácně a hned zkraje vedli 3:1. To bylo ale také naposledy, kdy v utkání byli popředu. Hranice pak díky skvěle disponovaným ostrým spojkám Stržínkovi a Rachačovi rychle otočily na 5:3 ve svůj prospěch a pak už vedly v podstatě celý zápas.

Krátce před poločasem odskočili domácí na pětibrankový rozdíl, což bylo pro další vývoj velmi důležité. Po změně stran se totiž rozdíl ve skóre stále pohyboval povětšinou mezi čtyřmi až šesti góly a Hranice si především díky skvěle disponovaným krajním spojkám a také výtečnému gólmanovi Kučerkovi dokráčely pro dva body.

„Věděli jsme, že Zubří, které se dostalo do elitní šestky na poslední chvíli, se v nadstavbě celkem chytilo a že nás čeká těžký zápas. Jsme rádi, že jsme jej zvládli a můžeme se soustředit na další náročný program,“ hodnotil zápas spokojeně trenér Hranic Libor Hrabal. Jedním z hrdinů utkání byl hranický šutér Martin Stržínek, jenž poslední tři sezony působil v Gumárnách a loni v květnu vybojoval titul právě se Zubřím, které vedl ke zlatu jako kapitán. Jeho sedm branek výrazně nasměrovalo Hranice k očekávané výhře.

„Věděli jsme, že jsme v tomto utkání za favority a že doma musíme vyhrávat. Kromě krátkého úseku na začátku zápasu jsme to, myslím, celkem zvládli. Naše střední spojky nám dobře rozhazovaly míče, v postupném útoku nám to fungovalo, to byl základ,“ hodnotil derby dvou nedalekých rivalů nejlepší střelec utkání Stržínek, který se nedávno zaskvěl při své reprezentační premiéře ve dvojzápasu proti Německu v kvalifikaci o mistrovství Evropy.

Právě neubránění dvou hlavních střeleckých es Hranic – Stržínka a Rachače – bylo podle zuberského pivota Petra Šlachty jedním z klíčů k zápasu. „Samozřejmě jsme o jejich kvalitách věděli, ale nepodařilo se nám k nim dostatečně přistupovat, aby nestříleli z volné ruky,“ věděl Šlachta, sám autor čtyř gólů Zubří.

Nejvíce branek: Stržínek 7/1, Rachač 6, Galus 4 – Horut 6, Šlachta 4, Bechný 4, Poloz 2, Václav 2. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 2/1 – 2/1. Vyloučení: 5:3. Diváci: 440.

Další výsledky: Dukla Praha – Lovosice 25:19, Plzeň – Jičín 22:22.