Starší žáci HC Zubří v Žákovské lize stále bez porážky.

V sobotu 21. 1.  jsme odehráli druhé kolo žákovské ligy starších žáků tentokrát na domácí půdě. Nalosována k nám byla družstva ze všech koutů republiky a čekala nás velice kvalitní utkání. Postupně jsme hráli proti Pardubicím, Šťáhlavám, Žeravicím a Uherskému Hradišti. Příprava na tento turnaj bohužel neproběhla ideálně, jelikož více jak polovina hráčů onemocněla během týdne a do poslední chvíle jsme tak nevěděli kdo vlastně bude moct nastoupit. I přes tuto nepřízeň kluci výborně zvládli všechna utkání a nedovolili jsme žádnému soupeři odvézt si body navíc. Do celkové tabulky jsme si tak připsali důležitých osm bodů.
Veliká pochvala patří všem klukům, kteří nastoupili nejen za odvedené výkony, ale i za přístup, se kterým se na hřišti prezentovali. Zejména výkony Lukáše Mořkovského nás táhly za vítězstvím.

Zvlášť musíme vyzdvihnout Martina Zemana a Adama Zemana, kteří i přesto, že obvykle hrají za kategorii mladších žáků, nám přišli bez váhání pomoci a předvedli velice bojovné a kvalitní výkony.

Jednotlivá utkání:

Pardubice : Zubří – 16:24 (5:17), první utkání bývá vždy nepříjemné než se dostaneme do tempa. Kluci však už od začátku ukázali, že vědí o co se hraje a přesvědčivým výkonem jsme zaslouženě vyhráli.

Zubří : Šťáhlavy – 25:14 (13:8), do utkání jsme nastupovali s respektem, jelikož jsme věděli, že soupeř ještě v žákovské lize neprohrál. Ale i s tímto soupeřem jsme si dokázali poradit a díky rychlým přechodům do útoku jsme postupně zvyšovali náskok.

Zubří : Žeravice – 24:20 (14:9), třetí utkání bylo pro nás mírně kritické. Přizpůsobili jsme se soupeřově „chodící“ házené a postupně jsme se nechali uspat. Navzdory ne příliš pohlednému utkání jsme si náskok udrželi a vyhráli.

Uherské Hradiště : Zubří – 16:25 (9:19), v posledním utkání jsme měli evidentně od začátku více sil než nám velmi známý soupeř a už od prvních minut jsme si vybudovali dostatečně velký náskok.

Sestava a branky: Jakub Cibulec, Tomáš Rybiář, Lukáš Mořkovský (36), Tomáš Randýsek (13), Marek Diviš (4), Jonáš Jurajda (14), Adam Zeman (3), Jakub Mičkal (2), Tomáš Kyryljuk (2), Martin Zeman (1), Ondřej Krupa, Martin Adam (4), Štěpán žůrek (19).

banner2