Po dvou letech opět zlatí!

Po našich úspěších ve volejbalu, basketbalu a atletice v letošním školním roce dosáhla naše škola dalšího velkého vítězství. Ve dnech 21.05.-23.05.2014 proběhl ve Velké Bystřici již 43. ročník tradičního házenkářského turnaje o „Novinářský kalamář“. Tato soutěž, kterou vyhlašuje Český svaz házené, je určena žákům 6. až 8. tříd ročníku 2000 – 2002 a je považována za neoficiální mistrovství ČR základních škol v házené. I v letošním roce, jako v letech předešlých, se této soutěže coby vítěz Zlínského kraje účastnila i naše škola pod vedením trenérů Mgr. Jiřího Miky a Mgr. Tomáše. Randýska.

Družstva byla rozlosována do dvou skupin po čtyřech týmech. V prvním zápase jsme se utkali s domácím týmem Velké Bystřice a poměrem branek 16:7 jsme utkání bezpečně dovedli do vítězného konce, abychom v druhém utkání po dramatické koncovce naopak prohráli s týmem ze ZŠ Frýdku-Místku 16:19. V posledním zápase naší skupiny jsme porazili nenápadný, ale pohledně hrající tým ZŠ Újezd u Brna 18:8. Toto vítězství nám zajistilo postup z druhého místa do pátečního semifinále, ve kterém nás čekal vítěz skupiny B ZŠ Nové Veselí. Ve vyrovnaném souboji, kdy rozhodovalo nasazení a bojovnost jak v obraně v čele s brankářem Šimonem Mizerou, tak trpělivé proměňování šancí v útočné fázi, jsme vyhráli o dvě branky 15:13 a postoupili do hlavního finále. Soupeřem nám byl trošku překvapivě celek ze ZŠ Kostelec na Hané, který porazil hlavního favorita celého mistrovství z Frýdku-Místku. Naši hráči vyburcováni bouřící halou a vidinou zlatých medailí začali od první minuty postupně navyšovat náskok, který se na konci prvního poločasu ustálil na poměru branek 10:3.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

S blížícím se závěrem finálového utkání, kdy se na hřiště dostala i naše „lavička“, svítilo na ukazateli skóre rozdíl 17:11 v náš prospěch. Se závěrečným hvizdem vylétly ruce našich hráčů radostně vzhůru a my jsme opět po dvou letech zažili pocity vítězů. Nejlepší odměnou byly na krku se houpající zlaté medaile a dlouhodobý potlesk uznalého publika. Jako třešničkou na dortu bylo vyhlášení nejlepšího hráče turnaje, kterým se stal náš Dušan Palát.

Na závěr lze konstatovat, že v součtu posledních deseti ročníků této legendární soutěže se v počtu získaných medailových umístění řadíme na první místo celé České republiky, což jen dokládá dlouhodobou koncepční a trpělivou práci zuberských mládežnických trenérů a učitelů naší základní školy.

Za kolektiv trenérů a učitelů

Mgr. Tomáš Randýsek