Mladší žáci opět rozjeli Zlínskou ligu

Mladší žáci Zubří po zimní přestávce opět zahájili Zlínskou ligu. I přes to, že přestávka mezí posledním podzimním kolem a prvním jarním kolem Zlínské ligy byla více jak 3 měsíce, naši kluci se v tomto období vůbec nenudili. Ještě v prosinci jsme odehráli 4 turnaje a to domácí Mikulášský turnaj, rožnovský Dobiáš Cup, jednodenní turnaj v Karviné a těsně před vánoci turnaj v Kopřivnici. V lednu a únoru jsme odehráli dalších asi 6 turnajů, na kterých se všichni kluci vystřídali tak aby alespoň 2 turnaje každý odehrál. Na přelomu března a dubna nás čeká ještě PRAGUE HANDBALL CUP.

ÁČKO: Áčko odehrálo v sobotu první dvě utkání jarní části Zlínské ligy ml. žáků na hřišti Centra Haná v Kostelci na Hané. Prvním soupeřem nám bylo družstvo ze Zlína, které jsme přehráli nakonec o 9 branek. Nicméně ve druhém poločase už to nebyl z naší strany úplně povedený výkon. V utkání jsme vedli už o 14 branek, ale poté jsme dost polevili v koncentraci a obraně. Druhé utkání jsme sehráli s domácím družstvem Centrum Haná. Soupeř, se kterým sousedíme v tabulce Zlínské ligy na nás ze začátku vletěl, my jsme bohužel navázali na špatný výkon ze druhého poločasu předchozího utkání se Zlínem a v páté minutě utkání jsme prohrávali 1:4. Po time-outu se kluci zvedli a začali hrát tak jak nejlépe umí a do poločasu z toho bylo vedení 18:9. V druhé části utkání jsme odvedli rovněž perfektní výkon a nakonec jsme nad třetím družstvem tabulky zvítězili dost jednoznačně 36:23. Kluci si za první poločas utkání se Zlínem a za většinu druhého utkání proti Centru Haná zaslouží pochvalu za bojovnost a za to, že i když to ze začátku nejde tak že se dokáží nastartovat a otočit utkání ve svůj prospěch.

Sestava a střelci v obou utkáních: Němec 7, Rapant 6, Pišček 5, Krupa 6, Svák 8, Bílek 5, Říha 2, Zídek 2, Bechný 14, Vlček 2, Hudák 2, Orság 2, Koliba 6, Vodárek.

Výsledky obou utkání:

HC Zubří A – Handball club Zlín 31:22

HC Zubří A – TJ Sokol Centrum Haná 36:23

BÉČKO: Mladší žáci B začali jarní část zlínské ligy na hřišti Velké Bystřice. Prvním soupeřem jim byli kluci z Holešova, kteří byli mírným favoritem. Ale naši kluci hned od začátku začali diktovat tempo utkání a vedli až o 6 branek. Kluci z Holešova přidali a začali se výsledkově dotahovat. Naše 2012 se nezalekly a díky výborné bojovnosti a dodržování pokynů uhájili výhru 21:20. V druhém zápase se kluci střetli s domácí Velkou Bystřicí, kterou od začátku přehrávali hlavně v obraně a rychlým útokem. V tomto zápase si zahráli všichni kluci a díky střelecké potenci vyhráli 38:21. Kluci v obou zápasech ukázali svou kvalitu a zaslouženě si připsali do tabulky 4 body.

Sestava a střelci v obou utkáních: Maceček 4, Hrstka 2, Rapant 7, Holík 13, Juříček, Hudák 4, Halata 2, Ulrych 2, Orság 6, Koliba 10, Švrček 2, Kala 7, Randus.