Malí házenkáři obsadili Zubří. Festival miniházené přilákal třicet týmů

Zubří – Bezmála tři stovky malých házenkářů se utkaly minulý víkend v Zubří, kde se ve sportovním areálu tamní školy konal závěrečný turnaj druhého ročníku Festivalu miniházené pro děti od sedmi do jedenácti let. Festival miniházené přilákal do Zubří třicet mládežnických týmů, do hry zasáhlo 260 malých házenkářů.Festival miniházené přilákal do Zubří třicet mládežnických týmů, do hry zasáhlo 260 malých házenkářů.Festival miniházené přilákal do Zubří třicet mládežnických týmů, do hry zasáhlo 260 malých házenkářů.Festival miniházené přilákal do Zubří třicet mládežnických týmů, do hry zasáhlo 260 malých házenkářů.

Turnaj v Zubří organizoval Zlínský krajský svaz házené pod záštitou Zlínského kraje a pořadatelsky se o něj perfektně postaraly kluby HC Zubří, TJ Rožnov pod Radhoštěm a KH Z Vsetín. Bylo to klání pro všechny malé adepty házené, kteří se přes sezonu zúčastňovali turnajů se zlínským krajským svazem házené 4 + 1 a později i 6 + 1.

Ve sportovním areálu u zuberské školy bylo připraveno šest hřišť, na kterých se po celou sobotu utkávalo celkem 260 malých házenkářů a házenkářek. Odehráno bylo celkem 75 utkání. Družstva byla rozdělena do tří desetičlenných skupin dle ročníku narození.

Ve skupině A (ročník narození 2003 a mladší) se hrála „šestková“ házená a vítězem se stal celek Zubří A. Skupinu B (2004 a mladší) vyhrála Lesana Zubří před týmem Zubří B. Skupinu C, ve které bojovali ti nejmenší (2005 mladší), vyhrál tým Bystřice pod Hostýnem C1. Uznání si však zasloužily všechny děti, které se turnaje účastnily.

„Děti podávaly na silném sluníčku a za horka skvělé výkony, turnaj se určitě vyvedl. Po odehrání všech utkání pak na děti čekalo slavnostní vyhlášení, na kterém byly oceněny všechny děti, bez ohledu na konečné umístění. Všichni si domů odnesli fotku svého týmu, placku s logem festivalu, sladkosti a další drobnosti,“ uvedla za organizátory Dita Dvořáková z jednoho z pořádajících oddílů TJ Rožnov pod Radhoštěm.

Třešničkou na dortu celodenního klání malých házenkářů byla autogramiáda, které se účastnili odchovanci Zubří a momentálně hráči slovenského Tatranu Prešov Tomáš Číp a Jakub Krupa, dále také pivot zuberského extraligového áčka Petr Šlachta, trenér A týmu Zubří Jiří Kekrt a sportovní ředitel klubu a kouč mistrovského týmu Gumáren Zubří před dvěma lety Jiří Mika.

Výsledky

Skupina A: 1. Zubří A, 2. Junior Zlín A1, 3. Junior Zlín A2, 4. Luhačovice A, 5. Vsetín A, 6. Bystřice p.H. A, 7. Valašské Meziříčí A, 8. Kopřivnice, 9. Otrokovice A, 10. Rožnov p. R.A.

Skupina B: 1. Lesana Zubří, 2. Zubří B, 3. Junior Zlín B1, 4. Bystřice p. H. B, 5. Rožnov p. R. B, 6. Vsetín B, 7. Junior Zlín B2, 8. Valašské Meziříčí B, 9. Luhačovice B, 10. Otrokovice B.

Skupina C: 1. Bystřice p. H. C1, 2. Junior Zlín C1, 3. Junior Zlín C2, 4. Zubří C2, 5. Bystřice p.H. C3, 6. Vsetín C, 7. Rožnov p. R. C, 8. Bystřice p. H. C2, 9. Zubří C1, 10. Kunovice.