Kouč Mičola: Jurka nám bude chybět, ale vybral si dobře

Zubří – 107. Přesně tolik branek odchází ze Zubří společně s Miroslavem Jurkou, který z Valašska přestoupil do slovenského Hlohovce. Taková zpráva samozřejmě nemohla ani trochu potěšit kouče Gumáren Jiřího Mičolu, jehož tým se po zimní pauze bude snažit probít z osmého místa do kýžené šestky, která si zahraje o titul.

„Je to pro nás určitě velký problém, protože s Mirkem vlastně odchází skoro devět gólů na zápas, což je obrovské číslo. Na druhou stranu se to při jeho výkonnosti trochu dalo čekat, takže zase tak moc mě to nepřekvapuje. Odvedl pro nás kus práce a já mu určitě přeji v novém angažmá jen to nejlepší. Nám nezbývá nic jiného než se s tím porvat a vyrovnat se s tím. Musíme se pokusit tu velkou díru zacelit,“ vyjádřil se k odchodu nejlepšího střelce Zubří i celé extraligy trenér Gumáren Jiří Mičola. A zacelování díry po Jurkovi podle všechno velmi pravděpodobně bude – jak už je v Zubří zvykem – z vlastních zdrojů. „Nějaké možnosti ještě během ledna budou, už jsme předběžně probírali i některá jména, ale hráčů na trhu je stejně málo. Asi to dopadne tak, že hodně prostoru na pravém křídle teď bude dostávat Boris Aspridis, kterému by měl krýt záda některý z našich dorostenců,“ přemítá nad těžkou situací kouč úřadujících mistrů republiky.

Podle trenéra Mičoly je slovenský úřadující vicemistr pro Jurku dobrou volbou. „Slovenská liga má teď velmi dobrou úroveň, není to jen Prešov. Jsou tam i další týmy – Považská Bystrica, Michalovce nebo právě Hlohovec. Navíc je to profesionální klub, pro Mirka to tedy určitě nebude krok zpátky. Naopak, bude se moci plně soustředit jen na házenou,“ dodal Mičola.

banner2