Hodnocení podzimní části u starších žáků

Starší žáci odstartovali sezónu letní přípravou, která se ze začátku srpna odehrávala na polyfunkčním centru v Zubří. Po třech týdnech přípravy v Zubří absolvovali čtyř denní soustředění na Horní Bečvě. Po tomto soustředění následoval kvalitně obsazený mezinárodní turnaj, který jsme díky rekonstrukci zuberské haly museli odehrát v Rožnově pod Radhoštěm. Po dlouhé době se podařilo uspořádat takto kvalitní turnaj na kterém se představila nejlepší družstva ze Slovenska Tatran Prešov, Povážská Bystrica a z Rakouska to bylo družstvo Fiwers Vídeň. Na tomto turnaji jsme obsadili pěkné třetí místo.

Od září se naplno rozjela soutěž starších žáků ve Zlínském kraji, kdy jsme postupně odehráli s každým družstvem v tabulce dvě utkání. Celkem v této soutěži startuje sedm družstev. Z odehraných 12 kol naši starší žáci prohráli jednou a to ve Zlíně. Po podzimní části jsou naši starší žáci na prvním místě s 22 body a se skóre 340 : 202.

Díky tomuto prvenství po podzimní části jsme se probojovali do hlavní části celorepublikové soutěže starších žáků – Žákovská liga. V této soutěži startuje celkem 25 družstev, se kterými se budeme postupně utkávat. Hraje se turnajovým systémem s pěti družstvy. První kolo mám již zdárně za sebou, kdy jsme vyhráli všechny čtyři utkání a do tabulky jsme si připsali důležitých osm bodů. Ještě nás čeká pět kol, ve kterých se potkáme s nejlepšími družstvy z jednotlivých krajů.

Dále se hráči zúčastňují mezinárodních turnajů pod hlavičkou RHC Zubří. Jejich tažení po turnajích je úspěšné, kdy postupně vyhráli turnaj v rakouském Linci, slovenském Hlohovci, Povážské Bystrici a naposledy v Rožnově pod Radhoštěm Dobiáš Cup. 

Všechny hráče je potřeba pochválit za přístup k tréninkům, k utkáním ve Zlínském kraji a v poslední řadě k utkáním v Žákovské lize.  Nyní čeká starší žáky krátká pauza a na začátku roku se vrátí k tréninkům, protože je čeká v půlce ledna další kolo Žákovské ligy v Karviné.

Sestava starších žáků pro sezónu 2017 / 2018:

Rybiář Tomáš, Cibulec Jakub, Koleček Miroslav, Mičkal Jakub, Randýsek Tomáš, Vlk Štěpán, Janošek Štěpán, Kyryljuk Tomáš, Šupola David, Diviš Marek, Krupa Ondřej, Pšenica Marek, Kovář Richard, Zeman Martin, Zeman Adam, Mareda Dominik, Marek Dominik, Ondruch Šimon

 

Trenéři:

Josef Mazáč, František Dvořák, Vojtěch Krupa, Tomáš Randýsek

Vedoucí družstva:

Saša Vlková

 

banner2

You may also like...