HC Zubří na Festivalu miniházené

O víkendu 2. – 3. 6. se konal ve Zlíně další ročník tradičního Festvalu miniházené. Ve třech soutěžních kategoriích jsme měli hned šest družstev, které bojovaly proti soupeřům z celého kraje.
Dvě mladší kategorie (ročníky 2008, 2009 a mladší) se utkaly, jak jsme již zvyklí bez počítání branek na hřišti miniházené. I tak byly k vidění bojovné výkony a všichni účastníci zaslouží obrovskou pochvalu jak za pokrok, který v tomto roce udělali, tak za radost, která z jejich hry vyzařovala. Pořadatel pro hráče v době zápasové pauzy přichystal dovednostní soutěže, kde jsme změřili síly s ostatními kolektivy. Oba tyto turnaje proběhly bez problémů a tak mohlo na řadu přijít vyhlášení, při němž obdržely všechny družstva odměny, diplomy a samozřejmě medaile.
Nejstarší kategorie (2007 a mladší) se nesla v o něco bojovnějším duchu, jelikož se hrála „velká“ házená na celé hřiště a tentokrát se branky již počítaly. Celkem osm přihlášených družstev bylo rozděleno do dvou skupin. Ve skupině A se nacházelo HC Zubří A, ve skupině B pak HC Zubří B. Skupinoví soupeři HC Zubří B byla družstva z Holešova, Zlína B kluci a Lesany. Bohužel po třech porážkách jsme hráli nakonec o 7 a 8 místo, kde jsme také o kousek neuspěli a museli se spokojit s osmým místem. HC Zubří A se postupně utkalo s Napajedlama, Zlínem A holky, Vsetínem. Pouze s posledním jmenovaným se kluci nedokázali vypořádat a do semifinále postupovali ze druhého místa. V semifinálovém boji na sebe narazila velice vyrovnaná družstva, což se také ukázalo ve výsledku o kterém musely rozhodnout až sedmimetrové hody. V nich jsme ukázali pevnější nervy a přesnější ruku a mohli jsme tak vyhlížet finálového soupeře. Poslední utkání nám umožnilo oplatit Vsetínu skupinovou prohru. A to se nám nakonec opravdu povedlo a kluci mohli možná poprvé v kariéře zvednout nad hlavu pohár za vítězství ve velkém turnaji.

Do konce sezóny nám zbývá už jen poslední turnaj ve Velké bystřici. Tento mezinárodní turnaj bude tečkou za krásným házenkářským rokem a už se na něj opravdu těšíme. Proto klukům držte palce ať se nám to povede zakončit.

Za HC ROBE Zubří
Matěj Šustáček

banner2

You may also like...