Dobrá druhá půle v Lovosicích nestačila, Zubří padlo potřetí v řadě!

Zubří – Třetí porážku v řadě a čtvrtou z posledních pěti zápasů si v sobotním utkání 7. kola extraligy připsali na své konto házenkáři Gumáren Zubří. Valaši hlavně kvůli špatné první půli prohráli v Lovosicích, které tak nadále zůstávají na čele soutěže, Zubří je až desáté. V dalším kole Zubří před televizními kamerami v neděli od 10.30 hodin přivítá úřadující vicemistry z Hranic.

LOVOSICE – ZUBŘÍ 36:31 (19:11)

Zápas dvou zcela rozdílných poločasů. Takový byl pro házenkáře Zubří duel v 420 kilometrů vzdálených Lovosicích. Valaši, kterým z různých důvodů chyběly spojky Dědek s Václavem a také pivot Třeštík, v severních Čechách doplatili na špatný začátek.

Po čtvrthodině ztráceli hosté tři branky a v poločase už to bylo dokonce osm gólů. „Nedodržovali jsme taktické pokyny, které jsme si řekli v kabině. Hlavně to platilo o obraně, které chyběla agresivita,“ pojmenoval hlavní příčiny vysoko prohrané první půle trenér Zubří Miroslav Ćelić. Po změně stran nastoupilo na palubovku notně vylepšené Zubří. Hosté přidali na důrazu v obraně a začaly jim také konečně padat góly. Klíčové momenty se odehrály kolem 45. minuty. V tu dobu mělo Zubří velký lauf a jediný inkasovaný gól za posledních osm minut. V tu dobu se Zubřané dotáhli na pouhé čtyři góly (44. – 24:20). Pak byl v útoku zastaven zuberský Šustáček takovým způsobem, že udělal solidní gymnastické salto. Sudí však k překvapení všech ponechali výhodu domácím, kteří z nastalé situace vytěžili maximum.

janku

Z brejku dali gól a navíc pak ještě byl při protestech vyloučen na dvě minuty hostující kouč Ćelić. „Tady nám zápas utekl a definitivně jsme jej ztratili. V tu dobu hráli kluci super házenou, nesrovnatelnou s prvním poločasem,“ podotkl zuberský vedoucí týmu Michal Balhárek ke zlomovým okamžikům duelu 7. kola extraligy. V poslední desetiminutovce si Lovosice hlídaly pěti a vícególový náskok až do závěrečného hvizdu. Zubří i přes porážku ale ukázalo svoji lepší tvář. Druhou půli vyhrálo 20:17 a ukázalo si směr, jakým se vydat. „V poločase jsem nabádal hráče k větší zodpovědnosti v obraně, ke kolektivnímu pojetí a agresivní obraně. Myslím, že to bylo o hodně lepší, než v první půli. I když jsme prohráli, po zápase jsem hráče hlavně za druhý poločas pochválil. Právě od výkonu ze druhé půle se musíme odrazit do dalších utkání,“ dodal srbský kouč ve službách Zubří Miroslav Ćelić.

Zubří: Orság, Janků – Trifunovič 7, Horut 5, Bechný 4/3, Šlachta 3, Mičkal 3, Šustáček 3, Randýsek 2, Hub 2, Douda 1, Zahradníček 1, Přikryl.

Nejvíce branek Lovosic: Hes 7, Jonáš 7, Motl 7/4. Rozhodčí: Hájek, Macho. Sedmimetrové hody: 5/4 – 4/3. Vyloučení: 7:4. Červená karta: Krahulík (Lovosice). Diváci: 910.

autor: Marek Havran