Derby pro Karvinou. Zlom nastal v posledních deseti minutách

Utkání před kamerami České televize v Karviné bylo až do samého závěru velice napínavé. Oba týmy ukázaly, že ani po dlouhé roky trvající derby Zubří s Karvinou neztrácí na kvalitě a atraktivitě. Diváci byli svědky opravdu vyrovnaného duelu, který až v samotném závěru překlopila na svou stranu Karviná, když trenér Brůna sáhl k variantě hry 7na6. V posledním deseti minutách zápasu jsme nedokázali dát ani jeden gól, zatímco Baník jich dal pět.

Zajímavost zápasu: Karviná na domácím hřišti hrát proti Zubří umí, z posledních devíti vzájemných duelů na půdě slezského celku vyhráli domácí osm zápasů.

Mládí vpřed: Devatenáctiletá spojka z Polska Oliwier Kaminski je velmi platným členem v týmu Valachů. Od začátku sezony zvládl nastřádat hned patnáct branek, proti Karviné byl nejlepším střelcem Zubří.

Co výsledek znamená: Baník ještě neokusil hořkost porážky a v tabulce těsně stíhá vedoucí týmy. Zubří si po vypadnutí z Evropského poháru chuť nespravilo a propadá se do vyrovnaného středu.

HCB Karviná – HC ROBE Zubří 25:20 (14:13)

Nejvíce branek: Harabiš 7/2, Solák 6 – Kaminski 5, Havran 4, Mika 3, Kucsera 3/1

Sedmimetrové hody: 2/2 – 1/1 Vyloučení: 5:2 ČK: Ptáčník (KAR) Diváci: 1354

Rozhodčí: Přemysl Fukala – Radek Mohyla

Zápis a průběh utkání

Michal Brůna, trenér Karviné: „V zápasu nás trápila hlavně střelba. Velmi dobrý výkon brankáře Zubří nám nedával šanci odskočit na rozhodující náskok. Utkání jsme rozhodli v koncovce hrou bez gólmana. Děkujeme fanouškům za skvělou atmosféru, která k derby patří.“

Peter Dávid, trenér Zubří: „Vyhrál lepší.“

Zdroj: handball.cz

Další utkání odehrajeme ve středu 27. září v Litovli (3. kolo Českého poháru)

Následuje domácí zápas s Maloměřicemi v sobotu 30. září od 18h –Lístky v prodeji-