Česká házenkářská reprezentace žen zahájila přípravu na EURO v Zubří

Necelé dva týdny poté, co z Valašska odjeli jedni z nejšpičkovějších házenkářů Česka, se v zuberské ROBE aréně uskutečnil další reprezentační sraz, tentokrát ženského týmu. Nekompletní sestava se tam sešla po tříměsíční koronavirové pauze, aby vyzkoušela svoji formu. „Jednalo se spíše o kontrolní setkání, jelikož jsem některé hráčky kvůli odpadlým soustředěním od listopadu neviděl. Předpokládal jsem, že holky budou unavené, ale všechno šlo, jak mělo, a já jsem byl spokojený,“ řekl trenér týmu Jan Bašný. Čáru přes rozpočet udělalo akorát nepříznivé počasí, kvůli kterému musel kouč dříve naplánované venkovní aktivity zrušit.

S náročným návratem na hrací plochu se vyrovnávala také čerstvě oceněná Házenkářka roku Markéta Jeřábková. „Domácí příprava a individuální tréninky se s házenou v hale nedají srovnat. Ten pohyb je úplně jiný. Děláme ale vrcholový sport a musíme se s tím vypořádat,“ svěřila se. I přesto, že byla jednou z těch nejzkušenějších hráček v sestavě, nijak nadřazeně se vůči těm mladším necítila. „Za ocenění Házenkářka roku jsem moc ráda, ale osobně nevnímám, že bych byla něco víc než před ním. Je důležité, aby se do týmu začlenily také mladší holky, protože ty třicetileté by už brzy mohly chtít miminko, takže je třeba tým omladit,“ prozradila Jeřábková.

Celá letošní příprava směřuje k prosincovému Mistrovství Evropy v házené žen, kde českou reprezentaci čeká nelehký úkol. Hned v základní skupině se naše hráčky utkají se Švédskem a dále s Ruskem a Španělskem – dvěma medailisty z posledního házenkářského mistrovství světa.

Autorka: Kamila Krupová

banner2