Alibismus nečekejte. Zubřané na startu nadstavby touží po medaili

Zubří – Zdánlivě až z poslední šesté pozice, ale zároveň jen se dvoubodovou ztrátou na třetí místo vstupují do nadstavbové části o titul extraligoví házenkáři Gumáren Zubří, kteří budou obhajovat loňský titul. Na startu extraligové nadstavby o titul jsou úřadující mistři házenkáři Gumáren sice až šestí, ale na třetí místo ztrácejí jen dva body.

V nadcházejících deseti kolech, ve kterých se každý z šestice týmů utká s pěti soupeři doma i venku, se rozhodne o novém mistru republiky. Budou u toho i úřadující šampioni ze Zubří, kteří odstartují svoji cestu v nadstavbě v sobotu v podvečer (od 19 hodin) na palubovce Jičína.

zubri_dukla_1328

A Zubřané, kteří se dostali do šestky až na poslední chvíli v závěrečném kole, rozhodně nebudou chtít být v elitní skupině za otloukánky.

„Uznáváme kvalitu soupeřů. Ale víme, že hrát se dá s každým a hlavně věříme, že můžeme porazit kohokoliv,“ nebojí se silných protivníků kapitán zuberských házenkářů Tomáš Bechný. Podle něj to jsou právě výkony z konce základní části, od kterých se musí valašský obhájce titulu odrazit. „Musíme do toho najet tak, jak jsme hráli na jaře. Hlavně v zápasech s Plzní, Karvinou nebo třeba v Brně jsme si dokázali, že na to máme. Tohle musíme prodat i v nadstavbě,“ má jasno zuberský pivot.

Poté, co drtivou většinu základní části strávili Zubřané na sedmém či osmém místě, si nyní budou chtít boje v první šestce užít a případně se pokusit i o některou z medailí.

„Na nadstavbu se moc těšíme. Teď na startu je to hodně vyrovnané. Bodové rozdíly jsou minimální a na medaili může dosáhnout každý, tedy i my,“ připomněl Bechný fakt, že jeho Zubří je na startu nadstavby jen dva body od třetího místa. Ani trenér Gumáren Jiří Mičola nezastírá fakt, že jeho tým je hodně blízko medailovým pozicím.

„Jsme pouhé dva body od třetího místa. Bylo by hodně alibistické říkat, že se o medaili nezajímáme. Takže se určitě musíme o medaili pokusit. Však je ve hře ještě plných dvacet bodů a všechno může dopadnout jakkoliv. Bylo by skvělé dosáhnout na medaili,“ zasnil se nad ideální variantou kouč Mičola.

Před začátkem desetikolové nadstavby o zlato však kapitán Zubří zdůraznil, že bez tvrdé práce to nepůjde.

„Určitě to bude hodně vyrovnané, každý se bude snažit hlavně urvat všechno doma a to my samozřejmě taky. Musíme jít zápas od zápasu a vydat ze sebe maximum. Pro úspěch uděláme všechno,“ slíbil na startu bojů o titul Tomáš Bechný.