Živě ze Zubří, poprvé i s komentářem

„Všechno je jednou poprvé“ a „žádný učený z nebe nespadl“. Přesně těmito dvěma příslovími bych popsala první komentovaný živý přenos našeho domácího házenkářského zápasu mezi Zubřím a Frýdkem-Místkem.

Jelikož se fanoušci na všechna sportovní utkání stále nemohou dívat jinak než z hřejivého pohodlí domova, rozhodlo se vedení týmu HC ROBE Zubří zpestřit divákům jinak tiché promítání osobitým komentářem.

Zapojení desítek kabelů, které nám zapůjčila firma z Ostravy, však není jen tak. Možná i proto měli moderátoři Michal Balhárek a Jiří Mičola v prvním poločase problémy s ozvěnou. „Bohužel nás od začátku přenosu zlobila technika. Ze sluchátek jsme se slyšeli slabě a s velkým zpožděním, navíc Jiří měl problémy s mikrofonem. Tím, že nefungovala časomíra, nebylo se v hluchých místech ani čeho chytit. Prostě den blbec. Do druhého poločasu kolegové provedli nějaké technické úpravy, pořadatelům se podařilo opravit časomíru a rázem bylo vše o poznání lepší. Budu rád, když ještě budeme mít příležitost tyto začátečnické chyby napravit. Velký dík posílám na dálku Jirkovi Mičolovi, který na poslední chvíli kývl na spolukomentování,“ řekl Balhárek.

Pro moji maličkost v roli reportérky přímo z místa dění byl přímý přenos také premiérou. Z dřívější zkušenosti z televizní praxe jsem na stand-up před kamerou měla vždy tolik pokusů, kolik jsem potřebovala. Proto mi myšlenka na to, že bych otázku měla srozumitelně zformulovat už na první dobrou, naháněla husí kůži. Se srdečním tepem vyšším, než mívá Matěj Havran při sólovém zakončení, jsem čekala, než se rozsvítí červené světýlko, které znamenalo, že jsem, jak se říká, On Air. „Dobrý večer….,“ spustila jsem překotně a myslím, že i Eminem by na mě byl patřičně hrdý.

Nakonec bych řekla, že to až na pár zadrhnutí celkem šlo. Slibuji, že na mé schopnosti vychrlit asi tisíc slov v jedné minutě do příště zapracuju, stejně jako si kluci vyhrají s technikou. Věřím, že se brzy staneme obávanou konkurencí České televize.

Jsme rádi, že se s vámi, těmi nejlepšími fanoušky v lize, můžeme spojit alespoň touto virtuální cestou. Vážíme si vaší neustálé podpory a neskutečně se těšíme, až se zase všichni potkáme v hale, abychom naše kluky doprovodili třeba až k tomu mistrovskému titulu.

Dlužíme Vám jméno výherce poukazu z Vallachian barber shop, tento poukaz na tradiční holení vyhrál pan Martin Dořičák, gratulujeme.

Na sobotní utkání s Brnem (sobota 28.11.2020 od 18.00) pro Vás opět chystáme komentovaný přenos, intenzivně pracujeme na zajištění techniky, abychom Vám mohli zápas co nejlépe zprostředkovat.

autor: Kamila Krupová