Za vítězstvím ve Veselí stála pevná obrana a velká střelecká úspěšnost

Do dohrávky 8. kola STRABAG Rail Extraligy vstoupili gólově jako první domácí hráči po střele Martina Kocicha, který byl dnes s 10 brankami nejlepším střelcem utkání. Zubří však dokázalo ze svého útoku srovnat a nepustilo domácí hráče do vyššího vedení. Hostující tým táhli střelecky především Jurka na pravém křídle a Hlinka na levé spojce. Hra i skóre byly v dalších minutách zápasu vyrovnané. Prvního většího zaváhání domácích střelců dokázali hráči Zubří využít v 25. minutě, kdy se dostali do dvoubrankového vedení 12:10. Domácí hráči se však nenechali rozhodit a po úspěšných útočných akcích a zákrocích v obraně srovnali na 12:12. Hostující hráči však dokázali v poslední minutě vstřelit pomyslný „gól do šatny“ a poločas tak vyzněl 13:12 pro Zubří.

Gólovou statistiku druhého poločasu otevřel opět domácí Kocich, který úspěšně proměnil sedmimetrový hod, skóre tak bylo opět vyrovnáno. Následující minuty ovšem opět patřily hostujícím hráčům. Po dvou brankách Mičkala šli hosté do vedení 15:13. Zuberští těžili z výkonu skvěle chytajícího Maliny, v útoku byla jejich efektivita rovněž vysoká. Veselští hráči dokázali několikrát v utkání reagovat na vyšší brankový náskok soupeře, avšak srážela je nízká efektivita střelby a úspěšnost v bráně. Ve 46. minutě bylo po snížení domácích skóre 18:20, poté opět přišla série hostů. V 50. minutě poslal hosty do pětibrankového vedení Mazurek. Bojovný výkon i před prázdnými tribunami, které by domácím hráčům v normální situaci jistě dodali další energii, znamenal další snížení domácích, a to na 22:24 v 54. minutě. Ve zbylých šesti minutách dokázali domácí skórovat pouze dvakrát, zatímco jejich soupeři z Valašska čtyřikrát. Zápas tak vyzněl v poměru 28:24 lépe pro hosty, kteří si z Vysočiny odváží domů dva body.

 

STRABAG Rail Extraliga – 8. kolo

TJ Sokol Nové Veselí – HC ROBE Zubří 24:28 (12:13) 

Nejvíce branek: Hlinka 9/1, Jurka 8, Mičkal 4

Vyloučení: 4:10

„Nerad se opírám o statistiku, protože nemusí být často vypovídající, ale dnes toho ukázala hodně. Rozdíl byl v efektivitě zakončení – my jsme měli 43% úspěšnosti střelby, což je strašně nízké číslo. Úspěšnost v brance 28%. To jsou dva ukazatele, které prakticky rozhodly, protože herně jsme se dostávali do příležitostí, které jsme ale bohužel neproměňovali,“ hodnotil po zápase trenér domácích Peter Kostka a přidal: „V prvním poločase jsme prohrávali spoustu osobních soubojů, tím pádem to, co nás v Brně zdobilo, a díky čemu jsme měli více postupných útoků, tak tady byl trošku problém. Možná jsme byli trošku v tlaku „muset vyhrát“, možná některé ovlivnilo, že tu nejsou hráči jako Mořkovský či Palát, že to pak bude snazší. Zubří se dařilo, Jurka dával góly z nulového úhlu, takovou úspěšnost jsme my dnes prostě neměli, bohužel. Druhá věc, když nám ta hra potom nejde, tak jdeme více do individuální činnosti a nedržíme tolik systém, nenapadáme ty správné prostory. Potřebujeme hlavně v situacích, když se nám nepodaří dát dvakrát třikrát gól, musíme to stabilizovat, dohrát více systém. Nechceme se vymlouvat, samozřejmě byly tam pozitivní i negativní věci.“

Přirozeně mnohem spokojenější byl trenér Zubřanů Michal Tonar. „Dneska se nám to potkalo. Obrana už proti Jičínu naznačovala, že nám systém 0:6 bude o něco lépe vyhovovat než ta vysunutá 1:5, takže jsme se toho drželi. Navíc se k tomu dnes skvěle přidal brankář, takže spolupráce s obranou super. Škoda těch věcí v útoku, to si určitě budeme muset projít, zvlášť ten konec. Tam nás ta vysunutá obrana Veselí 1:5 úplně vyděsila a začali jsme trošku tápat a málem se nám to vymstilo,“ uznal Tonar.

„Měl jsem z dnešního zápasu trošku obavy, protože to byl pro nás důležitý zápas,“ přiznal po utkání ještě brankář Zubří Milan Malina. „Měli jsme zezačátku strach, aby nám to zase neuteklo, což se dneska nestalo. Klobouk dolů před klukama, zvládli to perfektně. Mně osobně se tady asi taky daří, chytám tady rád, pro mě je tady taková dobrá atmosféra.“

 

zdroj: Házená Nové Veselí 

banner2