Velké manko jsme stáhli, vítězství však slaví Plzeň

Velikonoční pondělí nabídlo první zápas druhé semifinálové série play-off Chance Extraligy. V Plzni si to domácí Talent rozdal se Zubřím. Už v prvním poločase jsme se dostali do velkého manka, se kterým jsme se ale poprali. Ve vedení už však Plzeň zůstala a bod tak doma zůstal favorizovaným Západočechům.

Zlomové momenty: Důležitý byl už první poločas. Talent si začal tvořit vedení v úvodních minutách, po čtvrthodině hry vedl dokonce už o sedm branek 10:3. Zubří poté ale začalo fungovat dobře a s tímto velkým mankem si poradilo, do poločasové pauzy ho stáhlo na pouhý jeden gól. I do druhé části ale Plzeň vstoupila lépe a okamžitě zase odskočila. Od 50. minuty si připsala tři branky v řadě, čímž se dostala do pětigólového náskoku. Zubří se ještě snažilo, v poslední pětiminutovce už mu na vyrovnání stačily pouze dvě branky. Jenže Plzeň se znovu trefila třikrát v řadě a vítězství si pojistila.

Zajímavost zápasu: Střelce sedmimetrových hodů v tomto duelu zrovna neprovázelo štěstí. Z celkových devíti sedmiček jich hned pět zůstalo nevyužito.

Nejlepší střelec: Ve střelecké listině jsou zapsaní dva hráči se sedmi brankami. Jsou jimi Pavel Bajer a Matěj Havran z týmu hostů. Oba zaznamenali všechny své góly ze hry.

Mládí vpřed: Kromě zmíněných kanonýrů Bajera s Havranem se trefil čtyřikrát jednadvacetiletý Lukáš Mořkovský. Stejně starý David Mazurek přidal dvě branky, a stejný počet zvládl i sedmnáctiletý plzeňský Daniel Bláha.

Co výsledek znamená: Talent bere první bod v semifinálové sérii. Ta bude ale patrně velice vyrovnaná, Zubří v některých pasážích hry dokázalo soupeře potrápit, dokázalo se vypořádat i s velkým mankem a v příštím středečním duelu ho navíc požene i domácí publikum.

1.SF: Talent tým Pl. kraje – HC ROBE Zubří 30:26 (15:14)

Nejvíce branek: Nejdl 6, Režnický 5, Douda 4, Kosteski 4 – Bajer 7, Havran 7, Mořkovský 4

Sedmimetrové hody: 1/4 – 3/5, Vyloučení: 5:5, Diváci: 870

Rozhodčí: Václav Horáček – Jiří Novotný

zdroj: handball.cz