V posledním zápase 3. kola bralo body Zubří!

Třetí kolo STRABAG Rail Extraligy uzavřelo v neděli večer utkání mezi Frýdkem – Místkem a Valachy ze Zubří. V dramatickém utkání se oba týmy prostřídaly ve vedení, body ale nakonec putovaly do Zubří.

V utkání 3. kola Strabag Rail extraligy mezi Pepino SKP Frýdek-Místek a HC ROBE Zubří viděli diváci velice bojovné utkání. Úvod střetnutí vyšel lépe favorizovanému Zubří, které střelecky táhl především Tomáš Řezníček, jenž zatížil konto domácích desíti přesnými trefami. Největší rozdíl ve skóre byl mezi oběma družstvy v polovině prvního poločasu, to hosté vedli o čtyři góly. Větší náskok si však Valaši nedokázali vytvořit. Po prvních třiceti minutách se šlo do šaten za stavu 16:14 pro Zubří a všechno nasvědčovalo tomu, že publikum uvidí drama i po změně stran. V prvních deseti minutách druhého poločasu dokázali domácí smazat mírný náskok Zubří a ve 44. minutě se dokonce díky trefě Erika Žvaka, který se prosadil z postu pivota, dostat do vedení 20:19. Jenže pak domácí celek nedokázal vstřelit gól dlouhých čtrnáct minut. To hostujícím pomohlo k tomu, aby duel otočili a dostali se do vedení 24:20. V závěru sice domácí tým dokázal výsledek ještě zkorigovat, ale Zubří nezastavil v cestě za vítězstvím. Valaši se tak nakonec mohli radovat z druhé letošní výhry. Ve Frýdku-Místku zvítězili 25:22 a v tabulce si polepšili na čtyři body. Frýdecko-Místečtí zůstávají stále bez jediného bodu.

Pepino SKP Frýdek-Místek – HC ROBE Zubří 22:25 (14:16)

Nejlepší střelci: Klaban 6/3, Strack 5, Hardt 4 – Řezníček 10, Jurka 5, Hrstka 3/2. Rozhodčí: Mojmír Valášek, Jaroslav Vychodil. Sedmimetrové hody: 4/3 – 3/2. Vyloučení: 2:3. Diváci: 258.

Andrej Titkov, trenér Pepino SKP Frýdek-Místek: „Gratuluji soupeři k zaslouženému vítězství. S výkonem Víta Pyška v brance jsme měli naději na lepší výsledek. Je jenom škoda, že ke zkušeným hráčům Tomáši Klabanovi, Sebastiánu Strackovi a Filipu Hardtovi se výkonem nepřidali i někteří mladší hráči. Opět se ukázalo, že naši mladí hráči ještě potřebují čas, aby vyzráli. Potěšitelné je i to, že po takovém střetnutí je v kabině ticho, takže je cítit, že to hráče mrzí, že na sobě chtějí pracovat a že chtějí vyhrávat. V rozhodujících chvílích, kdy jsme potřebovali vstřelit gól, nám chyběl Vojtěch Petrovský, který patří k nejlepším hráčům v extralize a chyběl by každému mužstvu. Nejvíce nám chyběl v okamžicích, kdy jsme dohrávali kombinace a kolikrát zakončovali alibisticky na jistotu a z takových střel góly nepadají. Jako klíčový hráč nám nejvíce chyběl v těchto chvílích.“

Dušan Poloz, trenér HC ROBE Zubří: „Vítězství je vítězství. Je to vydřené vítězství. Věděli jsme, že nás na žádném hřišti nečeká nic lehkého. Když se podíváte na výsledky v soutěži, tak hovoří za vše. Pokud přijedete k zápasu nepřipravení, prohrajete. Snažili jsme se tak připravit co nejlépe. Domácí nám to „usnadnili“ tím, že nehrál Vojta Petrovský. Střelecká potence Frýdku se však rozprostřela mezi více hráčů, takže s tím jsme trochu zápasili. Po prvním poločase jsme měli slušných šestnáct branek vstřelených, ale čtrnáct obdržených, což nás trochu mrzelo. Na středu nám dělal problémy Filip Hardt, tak jsme na tento post pak nasadili Martina Hrstku, což nám pomohlo. Ve druhém poločase jsme vedli už o čtyři branky, ale pak jsme určitý časový úsek prohráli větším rozdílem a domácí tak pustili do jednogólového vedení. V poslední patnáctiminutovce jsme však dokázali opět střetnutí otočit v náš prospěch. Klíčový byl náskok 24:20. Jsme spokojení se ziskem dvou bodů, ale máme stále na čem pracovat.“