V pátek i v sobotu Evropský pohár proti Izmir BSB SK

Již potřetí za sebou se budeme účastnit EHF Evropského poháru, dříve známého jako Challenge cup. V předminulé sezóně jsme kvůli covidu postoupili přímo do osmifinále, v minulém ročníku jsme došli do třetího kola. Letos nás čeká hned v prvním kole turecký tým Izmir BSB SK. Díky dohodě obou týmu se odehrají obě utkání na naši půdě.

pátek 9.9.2022 v 18:00:  Izmir BSB SK – HC ROBE Zubří

sobota 10.9.2022 v 18:00:  HC ROBE Zubří – Izmir BSB SK

VSTUPENKY na obě utkání koupíte zde

“Je to samozřejmě atraktivní soupeř, turecká házená je nám hodně neznámá. Hráli sice pohár proti Karviné, nicméně se sestava změnila, není tam sedm původních hráčů, je to jiný Izmir. Je to těžko posouditelné“ říká trenér Zubří Peter Dávid. „Stejně jako proti kyperskému Apoelu nevíme do čeho jdeme, až páteční zápas ukáže, která bije. My jsme získali naštěstí video, máme na to čas se připravit. Připravíme se stoprocentně na jejich nejsilnější články, což jsou spojky. Očekáváme během zápasu změny tempa, ta házená je jiná“ dodává k taktické stránce boje Dávid.

“Po dvou výhrách v Extralize jsme pozitivně naladění a chtěli bychom toho využít proti Izmiru. Další výhodou bude naše domácí publikum, což je opravdu velký bonus. Pokud si vše během obou utkání sedne jak má, měli bychom postoupit. Soupeř je to však víceméně neznámý a my nechceme nic podcenit, konstatuje levé křídlo Tomáš Mičkal.

„Je nám jasné, že je tady výhoda domácího prostředí. Chtěli bychom zužitkovat domácí prostředí a tímto bych chtěl pozvat všechny fanoušky, kteří ještě v hale nebyli, budeme je teď hodně potřebovat“ doufá v nadějnou návštěvu Peter Dávid.

Více informací v článku na eurohandball.com