Starší žáci zakončili letní přípravu soustředěním a dvěma turnaji

Od 2. srpna začali starší žáci HC ROBE Zubří přípravu na novou sezónu 2021 / 2022. Hráči trénovali čtyřikrát týdně, kdy první dva týdny byly směřovány na Polyfunkčním areálu se zaměřením na atletickou abecedu, protahování, posilování vlastním tělem a doplněné o běhaní v různých intervalech. V druhé části srpna tréninky probíhaly již v hale a tyto tréninky měly již charakter manipulace s míčem, přihrávky, střelecká cvičení se střelbou na brankaře. Vše jsme museli dělat citlivě s návazností na skutečnost, že hráči v loňské sezóně odtrénovali a odehráli úplné minimum a hrozila možná zranění.

V letošní sezóně máme ve starších žácích celkem 26 hráčů a které se starají trenéři Josef Mazáč a František Dvořák. Vedoucími družstev jsou David Gašpar a Zdeněk Masařík. Tím, že máme takový to vysoký počet hráčů jsme si mohli dovolit přihlásit do soutěží starších žáků dvě družstva. A družstvo bude nastupovat v nově vytvořené soutěži – Moravskoslezská – Zlínská liga starších žáků. Naše B družstvo bude nastupovat v soutěži Zlínské ligy. Obě tyto soutěže budou hrány turnajově tzn. že v jednom dnu o víkendu odehraje na jednom místě družstvo dvě utkání – celkem za podzimní část 12 utkání.

Závěr srpna patřil tradičně soustředění, která jsme absolvovali v domácích podmínkách. Během čtyřdenního soustředění hráči absolvovali sedm tréninkových jednotek, které již byly směřovány více k herním činnostem jednotlivců, dvojic a trojic. Hráči měli také nastavený stravovací (šest jídel denně) a pitný režim, který korespondoval s jejich denní zátěží.

Po soustředění, které skončilo v pátek odpoledne hráči odjeli v sobotu na jednodenní turnaj. A družstvo se zúčastnilo turnaje ve Velké Bystřici a B družstvo v Kostelci na Hané.

Turnaj ve Velké Bystřici

HC ROBE Zubří – Újezd u Brna 31:22

HC ROBE Zubří – Lion Hostivice 30:20

HC ROBE Zubří – Velká Bystřice 28:13

HC ROBE Zubří – Plzeň 9:29

Hodnocení turnaje:

Hráči si více jak po deseti měsících vrátili na hřiště a mohli si porovnat své herní dovednosti se soupeři přímo v ostrých utkáních. Celou dobu jsme se snažili praktikovat v prvním poločasu aktivní obranný systém 0:6 s rychlým přechodem do útoku. Ve druhém poločasu jsme praktikovali aktivnější obranný systém 3:3 také s rychlým přechodem do útoku. První tři utkání jsme zvládli velice dobře, ale v posledním utkání nás bohužel doběhla fyzická a také mentální únava a s Plzní jsme vysoko prohráli. Každopádně z každé prohry je třeba se poučit, ale nedělat velké závěry! Jsme teprve s tímto ročníkem na začátku celé sezóny a máme před sebou spoustu tréninků, ve kterým budeme pracovat na zlepšení dle klubové koncepce, aby hráči byli na konci letošní sezóny připravení do mladšího dorostu. Hráčům je potřeba poděkovat za vzornou reprezentaci klubu na tomto turnaji.

HC ROBE Zubří – Velké Meziříčí 25:12

Ve všech zápasech jsme praktikovali v první půli obranu 0:6 a v půli druhé obranu 3:3, přičemž jsme vždy v polovině každého poločasu vystřídali všechny hráče, abychom rozložili zátěž rovnoměrně na všechny hráče. V průběhu turnaje jsme se snažili vycházet z dobré obranné fáze a maximálně využívat rychlosti kluků k zakončování z rychlých útoků, což se nám často dařilo. Během obrany 0:6 jsme se snažili zaměřit na vystupování proti hráčům soupeře a následné zajištění spoluhráče, což se nám povětšinou i dařilo. Obrana 3:3 je fyzicky náročnější, ale kluci ukázali, že mají natrénováno a snažili se i v tomto obranném systému. Samozřejmě se našlo i spoustu chyb, kterých se kluci dopustili, ale na jejich odstrěnění budeme pracovat během dalších měsíců. Děkuji klukům za předvedený výkon a těším se na další zápasy, v kterých budou moci zúročit své tréninkové úsilí.

Trenér: František Dvořák

Vedoucí družstva: Zdeněk Masařík