Starší dorost porazil vrstevníky z Telekom Veszprém!

Důležitý herní test absolvovali naši starší dorostenci v maďarských městech Balatonfured a Veszprém. Cílem bylo srovnání naší výkonnosti s družstvy Telekom Veszprém a Balatonfuredi KC. Oba týmy, které patří k absolutní špičce maďarské dorostenecké házené, mají ve svých řadách několik mládežnických reprezentantů Maďarska.

Naši hráči spolu s realizačním týmem si chtěli dokázat, že výsledky v podzimní části 1. dorostenecké ligy ( současné vedení v soutěži), nebyly náhodné. Ve všech utkáních se naše družstvo snažilo hrát  moderní házenou, založenou na agresivní obraně s přechodem do rychlého útoku. Ne vždy se vše proti silově výborně připraveným maďarským soupeřům podařilo. O  co nás Maďaři převyšovali v síle, o to více však naši hráči měli navrch v rychlosti a hlavně v bojovnosti. I díky tomu naše družstvo dosáhlo tak dobrých výsledků, když oba výborné soupeře porazilo a jednou remizovalo. Všechny hráče je nutno pochválit za předvedenou hru a vzornou reprezentaci našeho klubu. Vynikající výkony ve všech utkáních podával v brance Drápela Vojtěch, velký nárůst výkonnosti potvrdili jak v obraně, tak v útoku Jiří Dokoupil a Matěj Klíma. Dařilo se však i Martinu Janíčkovi s křídly Jiřím Poláškem a Tomášem Cábem. Proti Veszprému podali dobrý výkon i Michal Weber s Jakubem Padalíkem a Vojtou Čížem. Maďarského turné se nezúčastnili z důvodu zranění či nemoci hráči Vala, Hýbner, Svoboda a Šmíd. Doufejme, že nadějné výsledky budou pro všechny hráče povzbuzením do dalšího náročného tréninku. Opět se potvrdilo, že hlavně silová připravenost špičkových evropských týmů je na daleko vyšší úrovni než u našich družstev.

 
Výsledky:
 

Balatonfuredi KC – HC Zubří 25: 25 ( 12: 13)

Balatonfuredi KC – HC Zubří 27: 31 ( 13: 16)

Telekom Veszprém – HC Zubří 21: 29 ( 9: 16)

 

Sestava: Drápela Vojtěch, Klement Michal- Cáb Tomáš, Polášek Jiří, Weber Michal, Vlk Tomáš, Klíma Matěj, Janíček Martin, Menšík Norbert, Číž Vojtěch, Dokoupil Jiří, Padalík Jakub, Mička Leoš
 
banner2

You may also like...