Sportovní příměstský tábor v Zubří

Dne 11. 7. 2022 začal v prostorách ROBE Arény 6. letní sportovní příměstský tábor pořádaný Matějem Šustáčkem a Josefem Malinou pod záštitou HC Zubří.
Tohoto tábora se zúčastnilo 38 kluků a holek ze Zubří a jeho okolí od předškoláků až po děti, které letos ukončili 5. třídu ZŠ. Na začátku tábora byli pak děti rozděleny do 2 kategorií: 1. kategorie – předškoláci, 1. a 2. třída a 2. kategorie – 3.,4. a 5. třída.
Letošním tématem tábora byli Netradiční sporty. Děti si tak v průběhu týdne mohly vyzkoušet Ringo, Famfrpál, Frisbee, Tchoukbal nebo třeba Indiaku.
V jednotlivých kategoriích pak v průběhu celého týdne probíhali vzájemné souboje nejen v těchto netradičních sportech, ale také v jiných doplňkových hrách nebo i individuálních soutěžích. Každý jednotlivec tak sbíral po celou dobu tábora body do celkového hodnocení.
Sportovní aktivity byli doplněny i o návštěvu místního muzea, kde se konala výstava s názvem Fenomén Igráček, zpestření přišlo i ve formě návštěvy místního koupaliště. Během týdne děti na táboře také navštívil Milan Malina, který s dětmi prošel krok po kroku první pomoc v různých životních situacích a na účastníky nezapomněli ani hráči extraligového týmu HC ROBE Zubří, kteří si pro ně připravili společný trénink.
Celý týden byl zakončen bojovou hrou na jejímž konci na všechny přítomné čekal poklad s cenami, následně proběhlo v místě nálezu i hodnocení celého tábora a vyhlašování individuálních ocenění zakončené společným opékáním špekáčků.
Rádi bychom touto formou poděkovali za dobrou práci všem vedoucím a zároveň za výbornou spolupráci a dobrou atmosféru po celou dobu příměstského tábora všem účastníkům.