Rozhovor s Šimonem Mizerou – Talentem roku 2019

Když jsi se dozvěděl o ocenění Talent roku, jaké byly tvé myšlenky?

Bylo to pro mě velké překvapení. V Česku je spousta talentovaných hráčů, tak mě to dost zaskočilo, ale pocit to byl skvělý.

Co si myslíš, že Ti pomohlo k tomuto skvělému úspěchu?

Pomohla mi spousta věcí, jak práce navíc ve volném čase, tak rodina, která nás s bráchou i ségrou v házené nesmírně podporuje už od malička.

Nedávno jste přešli z dorostenecké reprezentace do juniorské, jak bys zhodnotil uplynulou sezónu v reprezentaci?

Mrzí mě, že jsme se nedokázali kvalifikovat na mistrovství Evropy, kdy jsme v rozhodujícím zápase podlehli Rakousku, ale na druhou stranu mám radost z turnaje v Německu, kde jsme obsadili 2. místo za přítomnosti soupeřů, například Němci nebo Dánové. Proto nejsem spokojený, ale ani úplně zklamaný.

Již ses i účastnil srazu seniorské reprezentace, co se Ti vybaví ze srazu nejvíce a jak bys vystihl tuto kategorii?

Úplně první, co jsem mi honilo hlavou, byla myšlenka, co tam vůbec dělám. Protože úroveň, na kterou jsem byl zvyklý, byla na úplně jiná. Ale po prvních dvou trénincích jsem se dokázal adaptovat. Zkrátka je tam to nejlepší z Česka.

V Zubří jste obsadili v uplynulé sezóně v dorostu 3. místo a unikl Vám Československý pohár jen o kousek, čím si myslíš, že to bylo?

Tým měl určitě na to skončit lépe, i když drtivou většinu týmu tvořili mladší kluci. Bohužel jsme zbytečně ztráceli body, kde jsme měli vyhrávat. Nejčastěji to bylo ukvapenou hrou. Kluci se ale určitě poučili a do příští sezóny jim přeji jen to nejlepší.

Blíží se začátek další sezóny a jsi co by oficiálně ročníkem v mužské kategorii. V čem bude cítil asi největší změna oproti dorostenecké kategorii?

Největší změna je určitě v taktické a silové přípravě.

A na mou předešlou otázku navazuji s tím, že jste kategorii mužů již i s bráchou zažili v Bystřici pod Hostýnem na hostování. Líbí se vám tam?

V Bystřici se nám líbí moc, je tam skvělá parta a nejsme tam ze Zubří sami. Nemůžeme si vůbec na nic stěžovat.

Co očekáváš od nové sezóny?

Určitě chceme bojovat o nejvyšší příčky, k tomu sice vede ještě hodně dlouhá cesta, ale věřím, že to po minulé nezdařené sezóně vyjde.

 

Autor rozhovoru: Štěpán Krůpa

banner2

You may also like...