RHC Zubří uspořádalo tréninkovou jednotku pro hráče 2005 + 2006

V pátek 5. dubna se sešlo v zuberské hale 32 hráčů z 8 klubů Zlínského kraje, kteří absolvovali trénink zaměřený na obranné činnosti jednotlivce s vyústěním na obranný systém 3:3. Po celé tři hodiny se všem hráčům věnovali trenéři z řad extraligových hráčů Pavel Přikryl, Jiří Dokoupil, Štěpán Krupa, trenér starších žáků Rožnova p. Radhoštěm Martin Hacura a Josef Mazáč.

Hráči byli rozděleni do pěti skupin tak aby strávený čas na zuberské ploše co nejvíce využili k různým cvičením, které pro ně tým trenérů nachystal. Extraligový brankář Štěpán Krupa se věnoval brankařům, kdy jim předával své zkušenosti za pomoci různých cvičení. Další extraligový hráč Pavel Přikryl měl na starosti gymnastickou část této tréninkové jednotky. Martin Hacura se postaral o koordinační cvičení za pomocí „žebříku“. Poté přišel na řadu reprezentační pivot Jirka Dokoupil kdy měl na starosti obranné činnosti hráčů. Hráčům ukazoval základní postavení a následně opět předával své zkušenosti co se týká postavení nohou, těla a rukou proti útočícímu hráči.

V další části tréninku přišla řada na cvičení tři na tři, kdy se měli hráči postupně zajišťovat a zažít si návyky obránce při obranném systému 3:3. U tohoto cvičení byli všichni trenéři, kdy okamžitě hráče upozorňovali – opravovali na správné postavení nohou, těla a držení rukou při obranné činnosti.

Na závěr celého náročného tréninku přišla řízená hra na pět na pět s obraným systémem 3:3. I když byli hráči ke konci unavení tak se snažili plnit vše co si během tréninku vyzkoušeli a naučili. Je potřeba všechny hráče pochválit za přístup a za nasazení po celou dobu tréninku.

Na závěr nás těší účast tolika hráčů kdy ani jeden z nominovaných se z tréninku neomluvil! Také bych chtěl poděkovat klubovým trenérům za spolupráci, že jednotlivé hráče uvolnili za svých klubů k této společné akci! Každopádně budeme chtít v těchto tréninzích pokračovat a rádi opět přivítáme všechny hráče, kteří mají chuť do tréninku.

Velké díky také všem trenérům, kteří se ve svém volném času věnovali všem hráčům!

Za RHC Zubří Josef Mazáč