První turnus Letního sportovního táboru je za námi

V posledním červencovém týdnu se v Zubří uskutečnil druhý ročník příměstského sportovního tábora. Jak známo, letošní olympijské hry v Tokyu byly zrušeny. To však organizátorům nezabránilo ve snaze uspořádat si olympiádu vlastní. A aby to různým sportovním odvětvím nebylo líto, účastníci olympijského klání soutěžili v disciplínách všeho druhu.

Zázemí pro hromadu chlapců a dvě děvčata bylo situováno do útrob zuberské haly, kde probíhaly převážně teambuildingové aktivity jako kreslení vlajek jednotlivých družstev nebo vymýšlení týmových pokřiků. Závody či soutěže se po ranním rozdělení do skupin uskutečnily v hale samotné, na polyfunkčním hřišti, či na travnaté ploše u Petrohradu.

Pondělní program se nesl ve znamení slavnostního zahájení olympijských her. Po formálním aktu sportovci soutěžili v atletických disciplínách, např. ve vrhu koulí a běhu přes překážky. Týmové sporty na LOH zastoupil plážový „volejbal“, fotbal a samozřejmě házená.

Jak už to tak v životě bývá, ne každému je dopřáno plnohodnotné zdraví. Aby si děti uvědomily, že tito lidé to ani ve sportu nemají jednoduché, byla v úterý na program zařazena paralympiáda. Při slepé štafetě či házené v sedě si užili hodně legrace jak svěřenci, tak jejich vedoucí. Doufejme, že ani poslání těchto disciplín nevyšlo na prázdno.

Vrcholem olympijského snažení se stala středeční zimní olympiáda. Kdo ve středu dopoledne projížděl Zubřím, mohl mít pocit, že se spíš omylem dostal do areálu psychiatrické léčebny. V úmorném vedru tady totiž soutěžící pobíhali s lyžařskými holemi, navlečení v pletených čepicích a šálách. Nechyběl ani závod bobistů, nebo chcete-li závod se psím spřežením. I přes krůpěje potu vypadala většina dětí spokojeně a podala výkony, za které by se nemuseli stydět ani dospělí olympionici.

Abychom nezůstali jen u sportu jako takového, navštívili jsme v rámci regenerace zuberské koupaliště, ušli dlouhou štreku do Stračky a opekli v Březovci pár špekáčků.

Všichni mladí olympionici a olympioničky byli odměněni zlatou medailí a dalšími drobnostmi.

Děkujeme všem vedoucím, kteří se o naše olympioniky starali a to Tomáši Bechnému, Ivetě Mikulenkové, Drahošovi Ondo Eštokovi, Josefovi Malinovi.

Také děkujeme městu Zubří, Tip café za skvělou stravu, Mlékarnám Valašské Meziříčí, Vahala a spol s.r.o., Renatě Bechné, Ivě Záviškové, Michalovi Balhárkovi, „A“ týmu mužů HC ROBE Zubří a Sboru dobrovolných hasičů Zubří.

 

banner2