První body do tabulky, doma jsme koncentrovaným výkonem přehráli pražskou Duklu!

Ke včerejšímu utkání nastupovala Dukla, která má na kontě pouze jeden odehraný zápas doma s Maloměřicemi proti trápícímu se Zubří. Z důvodu nařízené karantény nemohla odehrát Dukla druhé a třetí kolo. V Zubří to tak byl pro pražskou Duklu zápas po více než 14ti denní pauze. Naopak Zubří odehrálo všechny své naplánované utkání, bohužel v ani jednom nedokázalo uspět a bez bodů je tak předposlední. V minulém kole dokonce prohrálo na půdě Karviné o 11 branek. Trenér domácích Tonar tak musel své hráče správně namotivovat a dovést tým k zisku prvních bodů.

Zápas začala lépe Dukla, která vstřelila první branky z pivota. Zdálo se, že Zubří bude mít ty stejné problémy, jaké mělo během tří posledních kol. V 6. minutě byl stav 2:4 pro Duklu a zápas se zatím jevil lépe pro pražský celek. Poté přišla šnůra domácích golů, kdy se prosadili hned za sebou Mičkal, Hybner, Mořkovský, Havran a Hlinka a stav byl rázem 7:4. Ve 14. minutě si vyžádal, za stavu 9:6, oddechový čas trenér Dukly Daniel Čurda. Time-out přinesl do řad Dukly větší pohodu a snížila na rozdíl jedné branky. Nicméně se domácí opět utrhli a vedli 8 minut před koncem půle 15:10. Svůj náskok si Zubřané do konce půle pohlídali.

Druhá půle pokračovala stejně, jak skončila ta první. Zubří se dostalo na vlnu, která je vezla k prvnímu vítězství v lize. Valaši se konečně prezentovali věcmi, které je vždy zdobí. Rychlé protiútoky, pevná obrana v čele s Malinou a promyšlené akce nedaly Dukle šanci. Zubří si svůj náskok pečlivě střežilo a hostům tak už ke zvratu nepomohlo nic. Zubří si tak připisuje první 2 body do tabulky a dalo jasně najevo, že se s nimi musí počítat.

4. kolo: HC ROBE Zubří – HC Dukla Praha 31:23 (18:14)

Nejlepší střelci: Mořkovský 6, Mičkal 6, Jurka 5 – Klíma 5, Patzel 4, Blecha 4

Rozhodčí: Horáček, Novotný

Sedmimetrové hody: 1/2 – 1/3 Vyloučení: 8:10 (přímá ČK – Mořkovský). Diváci: 461

Trenér domácího týmu Michal Tonar: „Chci poděkovat celému mužstvu, že jsme se dokázali zkoncentrovat. Předešlé zápasy byly z naší strany hrůza. Dokázali jsme se dát za ten týden dohromady, uzdravil se Lukáš Mořkovský, který byl vidět na střední spojce. To dalo hře tempo. Pochvala na všech frontách. My jsme se soustředili na sebe a fungovalo to.“

Trenér hostujícího týmu Daniel Čurda: „Gratuluji Zubří, zápas měli pod kontrolou. Vyhráli naprosto zaslouženě. Mě náš výkon zklamal, v prvním poločase jsme se nechytli v obraně, 18 inkasovaných gólů je hodně, dostali jsme gól snad z každého útoku. V druhé půli jsme změnili obranu na 1:5, což nám pomohlo. Bohužel jsme se přestali prosazovat v útoku. Z mého pohled use nám zápas nepovedl, domácí vyhráli zaslouženě, já vidím ale solidní výkony některých hráčů na naší straně. Nám chyběl hlad po vítězství, domácí ho měli, nezískávali jsme odražené balóny. Domácí tomu šli naproti.“

Autor článku: Štěpán Krůpa