Mladší dorost triumfoval na Dukle po neuvěřitelném obratu

V sedmém kole ligy ml. dorostu jsme zajížděli k tradičnímu soupeři do Prahy. Pohled na tabulku předpovídal bojovný a vyrovnaný duel. Namotivovaný domácí tým vstoupil do utkání velmi rázně, ihned se ujal vedení. Díky našim neproměněným šancím a neagresivní obraně narostlo skóre za třináct minut na hrozivých 9:2 pro Pražany, kdy mezitím nepomohl ani náš oddechový čas. Po přeskupení v obraně a několika zákrocích náhradního gólmana jsme se dostali zpět do hry a začali postupně smazávat manko. V poločasu jsme prohrávali již jen o jeden gól.

Po přestávce jsme navázali na dobrý výkon z konce prvního dějství, úspěšně bránili domácí spojky a brzy se dostali do mírného vedení. Definitivní zlom v utkání nastal mezi 40. a 48. minutou, kdy jsme vsítili sedm branek za sebou a odskočili na rozdíl osmi gólů. Kluci koncentrovanou hrou do samého konce nepřipustili zdramatizování výsledku a po zásluze si z Prahy odvezli cenné vítězství. I když někteří hráči svými individuálními výkony více vyčnívali a v kritických momentech družstvo táhli, nemůžeme s pochvalou za bojovný výkon zapomenout na žádného člena kolektivu. Kriticky musíme vidět opakovaně vlažný vstup do utkání, na čemž je nutno zapracovat.

Dukla Praha – HC Zubří 21:27 (14:13)

Sestava: T.Šiler, D.Klich – Š.Babjar 1, R.Masařík 4, M.Pírek, M.Kroužecký, O.Pokorný 5, A.Jaša 7, T.Zaoral 8, D.Gašpar, V.Konečný, J.Randus, J.Vičan, A.Vacula, M.Skýpala 2, D.Karafiát