Mladší dorost na turnaji v Maďarsku

Z plné přípravy odcestovali mladší dorostenci ve značně kombinované sestavě (zranění a jiný turnaj ve Francii )na tradičně kvalitní turnaj do maďarské Taty.

 

Neka – Zubří 20:20 (12:11)

Po více než pětihodinové cestě jsme nastoupili k prvnímu utkání proti silnému družstvu maďarské házenkářské akademii Neka. Díky kvalitní obraně a úspěšné střelbě jsme se brzy dostali do pětibrankového vedení. Po oddechovém času soupeře se naše hra přibrzdila, začali jsme příliš často hledat pivota, z čehož pramenily technické chyby. Hráči Neky toho dokázali využít a do poločasu srovnali krok. Vedení se poté střídalo na obou stranách a utkání nakonec skončilo spravedlivou remízou.

Zubří – Ystadt A 27:28 (13:15)

Hodinu a půl po prvním utkání, které nás stálo spoustu sil, jsme nastoupili k dalšímu střetnutí se švédským Ystadtem. Bohužel hned od začátku byla na našich hráčích znát únava, soupeř působil rychleji a také jistěji  při zakončování vypracovaných šancí. I když jsme se ve druhé půli dostali dvakrát do mírného vedení, Švédové byli po většinu utkání lepší a po nakonec o gól zvítězili. Plně se zde projevila naše úzká lavička. Pro konečné umístění se tato těsná prohra ukázala jako rozhodující.

Veszprém Kkft – Zubří 21:26 (11:12)

V sobotním dopoledním utkání jsme se utkali s družstvem Akademie z Veszprému. Kluci, i přes neproměnění spousty střeleckých príležitostí, byli celou první půli lepším celkem. Po přestávce se podařilo vybudovat čtyřbrankový náskok, který jsme bezpečně udrželi až do konce utkání. I přes tuto výhru jsme obsadili až třetí místo ve skupině a museli hrát tak jen o 5.-8.místo.

Zubří – Ystadt B 27:17 (14:6)

V semifinálovém utkání o 5.místo jsme nastoupili proti dalšímu družstvu z Ystadtu. Od začátku fungovala obrana, čehož se dařilo využívat i k rychlému přechodu. Kluci prokázali svou kvalitu a do přestávky si vytvořili bezpečný náskok. Do hry se zapojila celá lavička, dostatečný prostor dostali všichni hráči. Vítězstvím jsme si zajistili nedělní zápas o konečné 5.místo.

Zubří –Veszprém Kkft 17:13 (6:7)

V posledním střetnutí na turnaji, které bylo zkráceno jen na 2×20 minut, byl naším soupeřem opět celek z Veszprému, se kterým jsme se utkali již ve skupině. První poločas byl z naší strany nevýrazný, působili jsme bez zápalu. Po důrazné domluvě o přestávce se naše hra rapidně zlepšila, kluci začali opravdu bojovat o každý míč. Výsledkem byla nakonec docela poklidná výhra. Tímto jsme obsadili celkově páté místo.

Nakonec je třeba hodnotit naše působení vcelku kladně, z pěti utkání jsme pouze jednou nejtěsnějším rozdílem neuspěli. Kluci se střetli s kvalitními soupeři, utkali se s jinými herními styly, měli možnost vidět nasazení a bojovnost zahraničních týmů. Tohle je to nejdůležitější, co bychom si z turnaje měli odnést.

Sestava a branky:

T.Rybiář, R.Kovář –T.Randýsek 23, V.Haderka 20, J.Cibulec 26, F.Šišák 17, A.Miroš 15, O.Krupa 4, E.Semerád 4, M.Pšenica 2, J.Mičkal 1, Š.Vlk 2, T.Kyryljuk 1, O.Všetička 1, P.Hlavenka 1, Š.Janošek

banner2

You may also like...