Matěj Šustáček: Není problém dát si pořádně do těla i doma

Řada českých i zahraničních sportovních soutěží se kvůli mimořádným opatřením v důsledku epidemie koronaviru přerušily. Nejinak je tomu i s tuzemskou STRABAG Rail Extraligou. Po rozhodnutí Českého svazu házené se letošní ročník ukončil za stávajícího stavu bez play-off. Sportovci ale nezahálejí. Zuberská spojka Matěj Šustáček prozradil, jak se v mezičase a nouzovém stavu udržuje ve formě.

Matěji, jak se daří?

Ale jo, jde to 🙂 .

Zažil jsi někdy karanténu?

Ne, nikdy jsem nic podobného nezažil. Na takovou situaci se opravdu nedá předem připravit.

Jak fungují tréninky?

Tréninky probíhají tak, že jsme dostali individuální plány, které jsou upravené na domácí podmínky. Snažíme se na sobě dále pracovat. Domlouváme se zejména přes sociální sítě a telefony.

Jak se udržuješ ve formě ty?

Doma mám pracovnu a v ní pár posilovacích pomůcek, které využívám. K tomu všemu existuje spousta cviků s vlastní vahou, takže není problém dát si pořádně do těla i doma. Každý druhý den si chodíme s přítelkyní zaběhat do lesa, kde nikoho nepotkáváme.

Co říkáš na rozhodnutí Českého svazu házené?

Myslím si, že rozhodnutí je spravedlivé. Určitě to nebylo jednoduché, protože nikdo nechtěl sezónu takhle ukončit, ale jiné řešení zkrátka nebylo. Samozřejmě mě mrzí, že jsme nemohli bojovat o medaile a o co nejlepší umístění. Ale to mrzí asi každého.

Jste zvyklí na poměrně velkou podporu fanklubu. Kdyby bylo rozhodnutí jiné, jak by se vám případně hrálo bez diváků?

Diváci jsou s námi nejen doma v hale, ale jezdí i na většinu venkovních utkání. Jsme na ně zvyklí. Bylo by to pro nás nepříjemné, kdyby nás během hry nehnali dopředu a my neměli po zápase komu děkovat. Určitě by utkání bez fanoušků byla těžší, ale museli bychom to zvládnout. Vidina medaile by nás motivovala.

Co bys vzkázal fanouškům?

Fanouškům bych chtěl vzkázat, že doufám, že až se tohle období přežene, budou natěšení na házenou stejně jako my a budou chodit stále alespoň v takovém počtu jako doteď. A hlavně bych jim chtěl popřát pevné zdraví, zejména v tomto období, a aby z toho všichni vyšli bez úhony.

Autorka: Kamila Krupová