Deník: Házenkář Zubří Šlachta: Místo kapra budeme mít pstruha

Zubří – Je nejlepším střelcem extraligového házenkářského týmu Robe Zubří. I v posledním letošním zápase patřil Petr Šlachta k tahounům. Avšak ani jeho sedm branek nakonec na vítězství nestačilo. Valaši prohráli doma s Plzní (28:30) a s Českým pohárem se rozloučilo už ve čtvrtfinále.

 
 

„V poháru se nám nedaří dlouhodobě. Těžko říct, čím to je,“ krčí rameny zuberský pivot, kterého může těšit alespoň pozvánka na reprezentační sraz.

Proč se duel s Plzní vůbec nevydařil?
Hlavní problém jsme měli asi na začátku obou poločasů, kdy nám soupeř pokaždé utekl. Poprvé o čtyři, pak o sedm branek. To už se potom strašně těžko stahuje, zvlášť proti Plzni. Buď nám nefungovala obrana nebo útok, nikdy nám nevycházelo obojí.

Přesto jste se v závěru dokázali dostat na rozdíl dvou branek.
Věřili jsme, že bychom to mohli ještě otočit, ale zase jsme tam udělali nějaké zbytečné chyby, zbytečné střely. Pak už si Plzenští to pohlídali.

Hodně se před zápasem mluvilo o tom, že Plzeň přijede oslabená kvůli epidemii, která tým postihla. Nakonec v jejich soupisce nechyběl téměř nikdo. Jak jste to vnímal?
Je otázka, co tam bylo, to my samozřejmě nevíme. Já teda doufám, že jestli tady někdo přijel se salmonelou, tak že aspoň nehrál (úsměv). Snad tady teď nelehneme všichni. Každopádně my jsme se připravovali tak, že přijede celý tým. Neřešili jsme, jestli budou hrát s dorostem nebo s kompletním kádrem.

Středeční vyřazení z Českého poháru nezmění nic na tom, že přezimujete na prvním místě. To je uspokojivá náplast, ne?
Před sezonou byly nějaké prognozy, že jsme s odchodem Řezníčka oslabili, ale já si to nemyslím. Je to příjemné přezimovat na prvním místě, ale stejně se nakonec bude hrát play-off, kdy se začíná od začátku. Takže to zas nehraje takovou roli.

Poslední letošní zápas máte za sebou, teď vás čekají vánoční svátky…
Těch zápasů bylo docela hodně, takže si určitě všichni těšíme na to, až si na chvíli odpočineme od házené, možná i od sebe. Ale bude to krátká pauza, mezi svátky nám zase začíná příprava na jaro.

Vás v tu dobu ale čeká turnaj s národním mužstvem v Maďarsku. Těšíte se?
Já se těším jako vždycky hodně (úsměv). Pokaždé mě to nakopne a získám tam plno zkušeností. Dost se tam řeší různé detaily, jak třeba řešit jednotlivé situace. Snažím se to využít i při zápase nebo tréninku, ale ještě to chce čas.

Zpět k Vánocům, už máte nakoupené dárky?
Jo, naštěstí už mám všechno. Poslední měsíc a půl jsem postupně sháněl, co mě zrovna napadlo. Většinou přes internet, protože nebyl čas jezdit na nákupy. Letos se mi to naštěstí podařilo vyřešit s dostatečným předstihem (úsměv).

A co tradice, dodržuje při svátcích nějaké?
Klasicky rodinná večeře a pak rozbalování dárků. Nelijeme olovo, nebo něco takového (smích).

A co kapr, bude?
Ne, letos bude pstruh (úsměv).

DAVID JANOŠEK
Zdroj: http://valassky.denik.cz/ostatni_region/hazenkar-zubri-slachta-misto-kapra-budeme-mit-pstruha-20161222.html

banner2

You may also like...