Držíme stoprocentní domácí úspěšnost, porazili jsme Veselí

V sobotu 8. října byl na programu v naší hale zápas osmého kola Chance extraligy. Museli jsme se vzpamatovávat z nečekané porážky ve Frýdku-Místku. Proti nám stálo tentokrát Nové Veselí, které naopak v posledních třech zápasech nastřádalo pět bodů.

Diváci sledovali od začátku poměrně vyrovnaný duel. Soupeři si dokázali střelecky odpovídat, a to i třemi brankami v řadě na obou stranách. My jsme byli většinu úvodní třicetiminutovky ve vedení, do pauzy jsme šli ale jen s dvoubrankovým náskokem. Úvod druhé půle byl pořádně zajímavý. Hosté nejprve dostali další góly a prohloubili manko na čtyři trefy, jen aby se pak dalšími třemi úspěšnými trefami zase přiblížili na jeden zásah. Zbytek duelu už ale patřil domácímu celku. Posledních deset minut bylo klíčových, dokázali jsme eliminovat střelce Nového Veselí a navýšili náskok. Kromě diváku jsme měli ještě jednu velkou zbraň, kterou byl Dušan Palát. Střední spojka se totiž trefila v zápase celkově třináctkrát.

8. kolo Chance extraligy: HC ROBE Zubří – TJ Sokol Nové Veselí 28:23 (16:14)

Nejvíce branek: Palát 13/4, Mazurek 5, Přikryl 4 – Flajsar 7, Tomášek 5, Gregorovič 4

Sedmimetrové hody: 5/4 – 1/1 Vyloučení: 3:3 Diváci: 684

Rozhodčí: David Šlezingr – Jiří Špunar

Zápis a průběh utkání zde

Jan Běloch, trenér hostujícího týmu: „Úvod zápasu byl kvalitní z obou stran, poločas jsme prohrávali o dva góly. Měli jsme být v prvním poločase lepší na obraně, ubrat domácím síly, věděli jsme, že nemají tolik hráčů. To se nám nepovedlo. V útoku to bylo lepší, bohužel už v první půlce podal Štěpán Krůpa výborný výkon, který ještě vygradoval ve druhé půlce. Sebrali nám v útoku herní sebevědomí, díky jeho výkonu a výkonu Dušana Paláta dokázali domácí vyhrát.”

Peter Dávid, trenér domácího týmu: „My jsme strašně šťastní, že jsme tento zápas zvládli. Věděli jsme jaké problémy máme co se týče rotace na hřišti. Věděli jsme, že to bude těžký zápas, já jsem neměl ještě tak zpocené tričko jak dnes. Můžu také říct, že po výměně Chamse za Štohanzla to Veselí pomohlo. Pro mě luxusní hráč je Jakub Flajsar. Dnes byl klíčový hráč Dušan Palát. Konečně jsme zvládli big point, když to bylo o gól. Toto jsme zvládli, to nám vždy uteče. Musíme držet krok s týmy v tabulce. Jsme rádi, že jdeme do repre pauzy s tímto vítězstvím.”

Martin Štohanzl, hráč hostujícího týmu: „Musím potvrdit slova našeho trenéra, nám nevyšel vstup do utkání, hlavně v obraně. V útoku to bylo poměrně OK. Nebyli jsme schopni přerušovat Dušana Paláta, ale ta první půlka nebyla špatná. Ve druhé půlce nám díky Štěpánovi odešel útok, jestli máme 8 gólů ve druhé půlce, tak na to se venku vyhrát nedá. Bohužel jsme nevyužili toho, že Zubří nemělo tak velkou rotaci na spojkách. Měli jsme víc přerušovat, to se nám nepovedlo.”

Štěpán Krůpa, hráč domácího týmu: „Já vidím největší zlom ve druhém poločase, kdy se nám podařilo využít big point kdy se to tahalo. Veselí to dotáhlo už na mínus jedna. Už to vypadalo hodně bledě, podařilo se nám ale vybojovat sedmičky a dávat góly. Samozřejmě chytal výborně hostující gólman, hlavně v prvním poločase, tam jsme ho rozchytali. Poslední desetiminutovka patřila nám, za což vděčíme i celé hale, hnala nás dopředu. Tady bych jako hostující hrát asi nechtěl. Jsem rád, jak nám fanoušci pomohli, už chodí více lidí, ale mělo by to být ještě lepší. Jsem rád, že se nám podařilo to v závěru zlomit. Podařilo se nám eliminovat Kubu Flajsara, to byl ten rozdílový hráč z Veselí.”