Deník: Zubří bude dohánět čtyřbrankové manko!

Frýdek-Místek, Zubří – Trápení házenkářů Gumáren Zubří s proměňováním i těch nejvyloženějších šancí nebere konce. Svěřenci trenéra Jiřího Kekrta po vypadnutí ve čtvrtfinále s Karvinou prohráli i první zápas série s Frýdkem-Místkem v bojích o 5. – 8. místo. Odveta se hraje v sobotu 18. dubna od 18 hodin v Zubří. Lepší z této dvojice v součtu obou zápasů půjde do boje o 5. místo s vítězem série Dukla – Hranice, kde Pražané vyhráli první duel v Hranicích o dvě branky.

Frýdek-Místek – HC Gumárny Zubří 30:26 (17:16)

„Snažili jsme se o to celý týden, ale je skutečně těžké namotivovat se na zápasy o 5. – 8. místo,“ vystihl dost trefně aktuální situaci Zubří v dojezdu extraligové sezony vedoucí družstva Ivo Tovaryš. V utkání osmého týmu po základní části extraligy Frýdku-Místku proti druhému Zubří se vylouplo překvapení v podobě vítězství domácího týmu. První poločas byl jedna velká houpačka. Nejprve vedli domácí 4:1, po chvíli to zase bylo 7:4 pro Zubří. „Bylo to hodně divoké z obou stran, oba týmy měly horší i lepší vlnovité úseky, které se prostřídaly několikrát. Moc uspořádané a disciplinované to nebylo,“ ohlédl se za první půlí zuberský vedoucí týmu Ivo Tovaryš. Po změně stran přišly klíčové momenty. Do 40. minuty byly ještě ve hře oba týmy, ale závěr vyšel lépe domácím, které táhl tradičně Vojtěch Petrovský, autor deseti gólů svého týmu. Frýdek-Místek vyhrál poslední dvacetiminutovku 9:5 a přesně čtyřgólový náskok si poveze do odvety, které se hraje v sobotu v Zubří. Valaši ztroskotali i tentokrát přesně na tom samém, co je trápilo ve čtvrtfinále s Karvinou. „Neměli jsme problém s bojovností nebo nasazením, tam bylo vše v pořádku. Moc jsme se znovu trápili se zakončením, nedali jsme až příliš dobrých gólovek a hodně nás potrápil domácí gólman Pyško. Ostatně, v poslední době jsme udělali slavným snad každého gólmana, který proti nám chytal,“ pousmál se hořce Ivo Tovaryš. Podobně viděl utkání i kouč Gumáren Jiří Kekrt. „“Rozhodující bylo, že jsme nezužitkovali strašnou spoustu vyložených šancí, to bylo zásadní na tom, že jsme o čtyři branky prohráli,“ konstatoval Kekrt.

zubri_frydek_5973

Zubří: Orság, Janků – Přikryl 5, Kašpárek 5, Reček 3, Dědek 2, Hrstka 2, Šustáček 1, Horut 2, Šlachta 2, Řezníček 2, Šíra 1, Václav 1, Bechný. Nejlepší střelci FM: Petrovský 10/4, Klaban 5, Strack 5, Hečko 3 Rozhodčí: Nezbeda, Zelenka. Sedmimetrové hody: 4/4 – 2/1. Vyloučení: 4:4. Diváci: 465. Stav série: 1:0.

Výsledek druhé série o 5. – 8. místo: Hranice – Dukla Praha 24:26.
Zdroj: http://valassky.denik.cz/ostatni_region/zubri-bude-dohanet-ctyrbrankove-manko-20150415.html